Росія приєдналася до санкцій проти ЄС, які ввела Білорусь. Хто потрапляє під санкції — невідомо

Росія приєднується до санкцій, які Білорусь ввела у відповідь на обмеження Європейського Союзу. Водночас невідомо, хто потрапляє під білоруські санкції, бо у країні відмовилися опублікувати список.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ РФ.

У Росії санкції ЄС називають «неприйнятним тиском на білоруську владу» та зазначають, що Євросоюз не звертає уваги на «конституційну реформу, направлену на лібералізацію політичної системи Білорусі».

Зазначимо, що ця реформа передбачає поправки до Конституції, які послаблюють владу президента на користь уряду та парламенту. Після них у 2022 році в країні нібито планують провести нові президентські і парламентські вибори.

А що за санкції ЄС?

Європейський Союз ввів санкції проти 40 високопосадовців Білорусі, причетних до фальсифікацій на виборах президента та до насильства проти протестувальників. Санкції передбачають замороження активів, що перебувають на території ЄС, та заборону в'їзду до Європейського Союзу.

У санкційний список не потрапив самопроголошений президент Олександр Лукашенко, бо у ЄС вважають, що це заважатиме налагодженню діалогу. Але обіцяють — якщо діалог не вдасться, то Лукашенко може опинитися у переліку.

Проте у список потрапили міністр внутрішніх справ Юрій Караєв, очільниця Центральної виборчої комісії Лідія Єрмошина, директор СІЗО на Окрестіно Іван Соколовський та інші.

У відповідь МЗС Білорусі заявило, що запровадить у відповідь санкції проти ЄС. Проте опублікувати перелік людей, які потрапляють під обмеження, відмовилися через «цивілізовану дипломатичну практику».

Санкції США

Міністерство фінансів США включило до санкційного списку 8 топ-посадовців режиму Лукашенка: міністра внутрішніх справ Юрія Караєва, його заступника Олександра Барсукова, очільника Мінського відділення МВС Івана Кубрака, командувача внутрішніми військами Юрія Назаренка та заступника Хазалбека Атабекова, секретаря ЦВК Олену Дмухайло, главу ОМОНу Дмитра Балаба та заступника глави ЦВК Вадима Іпатова.

А Україна ввела санкції?

Санкцій проти білоруських чиновників Україна поки не вводила, втім у Верховній Раді фракція «Голос» уже вимагає це зробити.

Водночас Україна після виборів у Білорусі на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Відносини обіцяють відновити, коли це не шкодитиме репутації України.

23 вересня після так званої інавгурації Лукашенка Україна офіційно заявила, що не визнає його легітимним президентом. Так само легітимність Лукашенка не визнають країни ЄС, США і Канада.