Розкрадання в оборонці: ще одному фігуранту оголосили про підозру
Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру п’ятому ймовірному учаснику схеми з несплати податків на майже 50 млн гривень в оборонній сфері.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Повідомляється, що підозру оголосили колишньому формальному директору «Оптимумспецдеталі».
У САП нагадали, що 29 квітня 2020 року було повідомлено про підозру 4 учасникам злочинної схеми.
Згідно із розслідуванням, у 2015 році двоє фактичних керівників «Оптимумспецдеталі» розробили злочинну схему постачання комплектуючих для військової техніки до держпідприємств Укроборонпрому з ухиленням від сплати податків з таких операцій.
«До реалізації злочинної схеми особи за грошову винагороду залучили одного чоловіка, якого призначили на посаду і директора товариства, і бухгалтера, хоча жодних спеціальних знань у нього не було», — йдеться у повідомленні.
За даними САП, він виконував формальну роль директора «Оптимумспецдеталі», виконуючи всі вказівки організаторів злочину.
Його підозрюють за статтями про «Карається штрафом у 5-7 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без права обіймати певні посади до 3 роківухилення від сплати податків» та «Карається позбавленням волі від 8-15 років без права обіймати певні посади до 3 років та з конфіскацією майналегалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом».
30 квітня Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозри 6 фігурантам справи про розкрадання у оборонній сфері.
Так, серед підозрюваних, зокрема, колишній заступник міністра оборони та фактичні керівники ТОВ «Оптимумспецдеталь» — компанії-постачальниці запчастин підприємствам державного концерну «Укроборонпром».
Слідство встановило, що ексзаступник міністра оборони та директор департаменту МОУ у змові з колишнім першим заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони у 2017 році організували закупівлю в межах державного оборонного замовлення вантажних автомобілів за цінами, які суттєво перевищували передбачені бюджетом. Виробником та постачальником цих транспортних засобів виступила компанія, за версією слідства, афільована з посадовцем РНБО. В результаті держава незаконно переплатила цій компанії 17,44 млн грн
Крім того, як повідомили у НАБУ, «Оптимумспецдеталь» поставила товарів на суму близько 165 млн грн, з яких не сплатила майже 50 млн грн податків.
Нагадаємо, журналісти з проєкту Bihus.info опублікували масштабне розслідування щодо розкрадання в оборонному комплексі України. За оцінкою розслідувачів, сума, яку заробили на схемі розкрадачі — щонайменше 250 мільйонів гривень.
Як стверджують журналісти, до схеми причетний Ігор Гладковський, син заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського. Олег Гладковський, у свою чергу, є близьким другом президента Петра Порошенка.
Журналісти-розслідувачі заявили, що восени 2018 року отримали анонімний лист із архівом листувань фігурантів схеми і за своїми даними встановили, що лист є автентичним.
За інформацією журналістів, Ігор Гладковський у 2015 році разом із друзями організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки. За корупційною схемою, державні оборонні підприємства переплачували за товар у кілька разів, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво концерну «Укроборонпром» знало про шахрайські оборудки і давало на них згоду.
Другим учасником схеми, окрім Ігоря Гладковського, був його друг Віталій Жуков. Він працював в «Укроборонпромі», звідки звільнився у 2014 році, перейшовши у приватний сектор. За даними журналістів, він відповідав за «оформлення документів».