Розробник вакцини AstraZeneca вважає колективний імунітет проти коронавірусу «неможливим». Причина — у штамі «Дельта»

Керівник групи розробників вакцини проти коронавірусу AstraZeneca, професор Оксфордського університету Ендрю Поллард вважає, що колективний імунітет проти COVID—19 наразі є неможливим.

Про це повідомляє The Guardian.

Під час виступу в британському парламенті 10 серпня Поллард зауважив про останні свідчення того, що штам коронавірусу «Дельта» може інфікувати навіть вакцинованих проти COVID-19 людей.

«Це означає, що всі невакциновані рано чи пізно контактуватимуть із вірусом… і в нас немає нічого, що могло б [остаточно] зупинити поширення [вірусу]», — додав він.

На думку Полларда, той факт, що вакцини так і не змогли зупинити поширення коронавірусу у Великій Британії (де повністю вакциновані близько 75% дорослих), означає: досягнення певного порогового значення вакцинації для колективного імунітету є «міфом».

«Проблема з цим вірусом полягає в тому, що він не кір. Якби вакцинувати проти кору 95% населення, то його вірус не міг би поширюватися серед населення», — пояснив епідеміолог.

Концепція колективного імунітету передбачає, що певна частка населення (називалися числа від 60%) має імунний захист проти хвороби — це своєю чергою запобігає її передаванню іншим, зокрема й людям без імунного захисту, а отже, забезпечує захист усього населення.

Що відомо про «Дельту»?

Відростки, схожі на шипи, які оточують вірус«Дельту» вперше виявили в Індії. Штам має дві ключові мутації зовнішньої «спайкової» частини вірусу, яка прикріплюється до клітин людини. ВООЗ раніше визнала його таким, що «викликає занепокоєння», адже він є більш заразним.

За даними британського Управління громадського здоров'я, штам Уперше знайдений у Великій Британії, який теж викликав занепокоєння у ВООЗ і який взимку спричинив у Великій Британії новий спалах коронавірусу«Дельта» у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа», у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше — до реанімації.

Водночас вакцини проти цього штаму, ймовірно, є ефективними. Але епідеміологи у США стверджують, що навіть люди, які імунізувалися проти COVID-19, можуть заражати інших штамом «Дельта».

За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, штам «Дельта» уже поширився щонайменше у 142 країнах і територіях світу. В Україні станом на 5 серпня штам виявили офіційно у 143 людей.