Розслідування щодо ексглави Миколаївської СБУ та російські обстріли Харкова й Миколаєва: головне за 27 березня
Під час перебування на посаді колишній керівник Миколаївської СБУ Віталій Герсак контролював браконьєрський вилов креветки та займався контрабандою, з'ясували розслідувачі hromadske. росіяни вдарили по Харкову та Миколаєву, внаслідок чого в цих містах є постраждалі та загиблі. Зібрали головні новини за 27 березня 2024 року.
Розслідування про ексглаву Миколаївської СБУ
hromadske з'ясувало, що після призначення на посаду керівника Миколаївської СБУ у 2019 році Віталій Герсак почав контролювати фінансові потоки від браконьєрського вилову креветки на території Кінбурнської коси, загальна сума яких може становити близько 4 млн гривень щомісячно.
Крім того, вже після звільнення проти нього розпочали службове розслідування, за результатами якого задокументували ще декілька епізодів, де фігурує Герсак. Так, він займався контрабандою дизельного пального з морських суден та залізниці, також під його керівництвом обладнано декілька великих «ферм» із виробництва біткоїнів.
Що ще вдалося дізнатися про ексочільника Миколаївської СБУ — дивіться у розслідуванні hromadske.
Обстріл Харкова та Миколаєва
Сьогодні, 27 березня, російські війська завдали двох ударів по Харкову, які припали на Шевченківський район міста — там поцілили по житловому мікрорайону. Влучання зафіксували по загальноосвітній школі, а також прямо посеред житлових будинків.
У місті пошкоджено житлові пʼятиповерхові будинки, а також Інститут невідкладної хірургії.
Загалом постраждали 19 людей, серед яких — чотири дитини віком 3 місяці, 1,8 року, 10 та 13 років.
У поліції також розповіли, що російський удар по місту став першим таким з 2022 року. За інформацією, що перевіряється, росіяни застосували дешевий аналог крилатої ракети УМПБ Д-30 СН, виготовлений на базі авіабомби ФАБ-250.
Крім того, російські війська завдали удару по місту Миколаїв, де пролунав потужний вибух. Для атаки росіяни використали, ймовірно, балістичну зброю, внаслідок чого постраждали 8 людей.
У місті обстріл завдав незначних пошкоджень у 4 житлових будинках, де здебільшого вибило вікна.
Комітет Ради відхилив правку стосовно демобілізації
Профільний комітет Верховної Ради відхилив правку до законопроєкту про мобілізацію, яка б передбачала демобілізацію військових після 36 місяців служби без спеціального рішення Ставки верховного головнокомандувача.
Поки що комітет підтримав правку про демобілізацію після 36 місяців, але рішення про це ухвалюватиме президент.
Компроміс щодо торгівлі України з ЄС
Посли країн Європейського Союзу підтримали продовження лібералізації торгівлі з Україною. Домовленість передбачає нові обмеження.
Зокрема, квоти й мита запроваджуватимуть з огляду на обсяги імпорту не лише у 2022 та 2023 роках, а й у другому півріччі 2021-го. Це компромісна угода, зокрема з Францією та Польщею, які вимагали внести до розрахунків увесь 2021 рік.
Інші важливі новини за день
- Перші поховання на Національному військовому кладовищі можуть початися наприкінці літа — Мінветеранів.
- Депутатки Безугла та Третьякова відкликали законопроєкт про спецмісії для представництва України за кордоном.
- Міжнародний реєстр збитків України почне приймати заяви вже з 2 квітня.
- Очільник ВККС Ігнатов подав у відставку. Активісти повʼязують це з «фейковою історією про громадянство рф».
- Буданов: росія заздалегідь знала про підготовку теракту в Підмосковʼї.