Розслідування вбивств на Майдані відбувається зі значними затримками — ООН

У Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні зауважили, що розслідування вбивств під час Революції Гідності в Україні відбувається зі значними затримками.

У місії зазначили, що станом на 19 лютого 2019 року визнали винними лише трьох людей, які брали участь у подіях, що призвели до загибелі двох протестувальників.

Прогрес у розслідуванні вбивств на Майдані в ООН назвали «обмеженим».

«Через п’ять років після протестів на Майдані досягнуто лише обмеженого прогресу в розслідуванні вбивств і насильницьких смертей 98 осіб (84 протестувальників, 13 співробітників правоохоронних органів і чоловіка, який був посеред подій, проте не брав участі в протестах)», — зазначили в місії.

Окрім того, у місії нагадали, що тривають кримінальні провадження щодо ще 12-х ймовірних винуватців, зокрема щодо співробітників міліції та Служби безпеки України.

Нагадаємо, 19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що Генпрокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. У листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

/Марко Погуляєвський