Рятувальникам знадобиться ще кілька днів, щоб догасити тління у Чорнобильській зоні — ДСНС
Державній службі України з надзвичайних ситуацій знадобиться ще декілька днів, щоб загасити тління, яке залишилося після пожежі у Зоні відчуження Чорнобильської АЕС та навколо неї.
Про це доповів голова ДСНС Микола Чечоткін президенту Володимиру Зеленському.
Він також повідомив, що осередків відкритого вогню у Чорнобильській зоні вже немає.
Зеленському також доповіли, що напередодні після 16-ї години відбулося погіршення ситуації через шквальний вітер, тож вогонь було складно контролювати. Тому ДСНС скерувала на ліквідацію пожежі більшу кількість техніки та особового складу. Дощ, який пройшов на території, допоміг вогнеборцям впоратися з ситуацією швидше.
«Загалом учора пожежна авіація здійснила 227 вильотів, було використано 500 тонн води. Радіаційний фон у Зоні відчуження зберігається у нормі й не підвищується», — повідомив Микола Чечоткін.
За його словами, ДСНС не допустила перекидання вогню на військові склади боєприпасів, об’єкти «Укриття», «Вектор», розподільчу електростанцію ЧАЕС та сховище з радіоактивними відходами.
Нагадаємо, 4 квітня повідомлялося, що у зоні відчуження Чорнобильської АЕС виникла верхова лісова пожежа на площі 20 гектарів, рятувальники направили на допомогу вогнеборцям авіацію. Гасінню заважав підвищений радіаційний фон.
Згодом у Державному агентстві з управління зоною відчуження повідомили про нормалізацію радіаційного фону та збільшення площі пожежі.
6 квітня у поліції Київщини повідомили, що затримали 27-річного жителя села Рагівка, який спричинив пожежу в Чорнобильській зоні. 8 квітня йому оголосили підозру через підпал. Він розповів, що підпалив сміття та траву у трьох місцях задля забави. А після цього вітер розніс вогонь далі, й він вже не зміг впоратися та загасити багаття.
13 квітня директор Chornobyl Tour і Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко заявляв, що пожежа у Чорнобильській зоні відчуження наблизилася до Прип'яті та сховищ радіоактивних відходів «Підлісний», де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.
Натомість у Міністерстві внутрішніх справ запевняли, що пожежа у Чорнобильській зоні не загрожує сховищам ядерних відходів, а для паніки немає причин.
Рятувальники зі свого боку розповіли, що поки зарано прогнозувати, коли повністю вдасться побороти вогонь, оскільки постійно виявляють нові осередки займання і дує сильний вітер.
Президент Володимир Зеленський вперше публічно відреагував на ситуацію довкола Чорнобильської зони лише на 10-й день пожеж.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!