Саудівська Аравія готова створити ядерну зброю на противагу Ірану

Глава міністерства закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль—Джубейр заявив, що його країна готова до розробки ядерної зброї, якщо Іран відновить свою ядерну програму.

Глава міністерства закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив, що його країна готова до розробки ядерної зброї, якщо Іран відновить свою ядерну програму.

Про це він розповів в інтерв'ю CNN.

«Ми зробимо все, що потрібно для захисту нашого народу. Ми чітко дали зрозуміти, що якщо Іран відновить свій ядерний потенціал, ми докладемо зусиль, щоб зробити так само», — заявив аль-Джубейр.

Також він назвав «неякісною» попередню ядерну угоду з Іраном і похвалив вихід з неї США.

На думку аль-Джубейра в угоді були вагомі недоліки, зокрема вона не стосувалась програми іранських балістичних ракет та не включала підтримку тероризму Іраном.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.

В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.