Білий дім підтримав заяву прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу про те, що Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти ядерну зброю.

Білий дім підтримав заяву прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу про те, що Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти ядерну зброю. 

Про це йдеться на офіційному сайті адміністрації президента Сполучених Штатів.

«США продовжують уважно вивчати інформацію, випущену Ізраїлем.  Ці факти узгоджуються з тим, що давно відомо США: у Ірану є повноцінна таємна ядерна програма, яку він намагався, але не зміг приховати від усього світу і від своїх власних громадян», — зазначається у повідомленні.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном

У грудні 2016 року Іран заявив, що продовження санкцій з боку США порушує ядерну угоду. Пізніше Іран знову відмовив вимогам президента США Дональда Трампа про внесення змін в угоду про атомну програму Тегерана.

У лютому 2018 року Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що Іран дотримується норм ядерної угоди 2015 року, підписаної з шістьма світовими лідерами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядерна угода і поцілунки в щоку: чим відзначився візит Макрона в США

Поділитись: