Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.

Про це повідомляє ВВС.

Рухані виголосив таку заяву після того, як Трамп пообіцяв розірвати ядерну угоду з Тегераном до 12 травня.

Трамп розкритикував угоду, назвавши її божевільною.

«У нас є плани протистояти будь-якому рішенню Трампа з ядерної угоди», — додав президент Ірану.

Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю.

Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.

Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.

Водночас генсек ООН закликав Трампа не виходити з ядерної угоди щодо Ірану. Гутерріш зазначив, що ця угода є важливим досягненням та дипломатичною перемогою, яку необхідно зберегти. Вона не повинна бути скасована, якщо не буде кращої альтернативи.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном

 

Поділитись: