Савченко заперечила підроблення COVID-сертифікатів, а карантинні обмеження назвала «обидленням»
Колишня народна депутатка Надія Савченко заявила, що не підроблювала COVID—сертифікат, а карантинні обмеження під час пандемії коронавірусу назвала антиконституційними.
Про це Савченко заявила в етері «Україна 24».
«Шкандалю не буде. Ні Віра Савченко, ні я не підробляли, не замовляли, не купували жодних сертифікатів», ㅡ сказала вона.
Разом із тим Савченко висловила сумнів щодо COVID-документів.
«Будь-який документ, який, як вам кажуть, є підробленим, повинен бути експертизою порівняний із якимось оригіналом. Покажіть хоч один оригінал документа, якщо це документ, або цієї довідки ... Як виглядають усі ці папірці? По-різному. Покажіть хоч один оригінал, тоді ви зможете говорити про якусь підробку», ㅡ заявила вона.
Окрім того, колишня депутатка заявила, що дані про те, чи робила людина щеплення, є інформацією про здоров'я, яку «ніхто не має право розголошувати». Вона додала, що Україні запроваджують «ветеринарну медицину»: «Це тоді, коли корову або собаку прищеплюєте без їхньої згоди».
Також вона заявила, що розпорядження уряду про карантинні обмеження під час пандемії суперечать Конституції.
«Це все профанація. Вся Європа виходить на протести проти примусової вакцинації і знущання держав із народу. "Обидлення" нас, перетворення нас на тварин», ㅡ заявила вона.
Що передувало?
Під час перевірки документів в аеропорту «Бориспіль» прикордонники виявили у двох жінок сертифікати вакцинації проти коронавірусу з явними ознаками підроблення. Поліція розповіла, що одна з жінок є колишньою народною депутаткою.
В опублікованих документах були приховані особисті дані, але залишилися відкритими дати народження, за якими впізнаються Надія Савченко та її сестра Віра. Пізніше очільник МВС Денис Монастирський підтвердив, що йдеться про Савченко.
Віра Савченко у Facebook написала, що влада таким чином «хоче відволікти людей від своїх гріхів».
Яким може бути покарання?
Інформацію про правопорушення прикордонники передали до поліції. Ті відкрили справу за ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу.
Санкція статті передбачає штраф до 850 гривень, арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 2 років.
Вилучені документи правоохоронці направили на експертизу. Найближчим часом вони ухвалять рішення про оголошення підозри фігуранткам.