Сенат США визнав процес імпічменту Дональда Трампа конституційним. Розповідаємо, що це означає
Верхня палата Конгресу США (Сенат) проголосувала за те, що процедура імпічменту колишнього президента США Дональда Трампа є конституційною. Так, парламентарі продовжать процес і розпочнуть слухання у справі щодо імпічменту.
Про це повідомляє CNN.
Так, конституційність процесу імпічменту визнали 56 американських сенаторів, серед них 6 ㅡ від Республіканської партії. Зокрема, свою думку в останній момент змінив республіканець і сенатор від штату Луїзіана Білл Кессіді, який заявив, що почув від демократів «вагомі аргументи». Проти виступили 44 сенатори.
Перед голосуванням у Сенаті сторони обвинувачення від нижньої палати Конгресу (Палати представників) та адвокати Дональда Трампа протягом чотирьох годин виступали зі своїми доводами за і проти конституційності імпічменту.
Зокрема, адвокати наполягали на тому, що Дональд Трамп вже не є президентом, а отже процес імпічменту не відповідає конституції США. Однак більшість сенаторів не підтримали цю позицію.
Що далі?
Після рішення Сенату сторони матимуть по 16 годин протягом двох днів, щоб викласти свої доводи. Першою почне сторона обвинувачення в середу, 10 лютого.
Окрім того, Сенат США вніс зміни до регламенту проведення процедури імпічменту після того, як адвокат Трампа Девід Шон відкликав прохання призупинити цей процес на час шабату. Раніше Шон заявляв, що суворо дотримується релігійних заповідей і не може працювати під час єврейської суботи.
Так, Верхня палата Конгресу збиратиметься на слухання щодня, поки не проведе остаточне голосування. Якщо сторони не будуть викликати свідків, цей процес може завершитися до кінця тижня.
А чому почали процедуру імпічменту?
Колишнього президента США Дональда Трампа звинувачують у підбурюванні до заколоту, через що 6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США.
Унаслідок сутичок під час штурму загинули п'ятеро людей: четверо мітингарів та один поліцейський. Також багато мітингувальників і правоохоронців отримали поранення. Детальніше про те, що відбувалося у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.
Представники нижньої палати Конгресу США, які виступають на стороні обвинувачення, заявляють, що в такий спосіб Трамп намагався зірвати процес результатів президентських виборів, на яких переміг Джо Байден.
Зокрема, під час штурму будівлі Капітолія Дональд Трамп закликав свої прихильників «повернути країну у свої руки» і навіть після загострення ситуації не критикував їхні дії.
Для Дональда Трампа цей імпічмент стане другим ㅡ для США це прецедент, як і те, що імпічмент можуть оголосити колишньому очільникові держави. Про перший імпічмент Трампа можна прочитати тут.