Ексрадник Трампа Болтон готовий дати свідчення у справі щодо імпічменту
Колишній радник з нацбезпеки президента Сполучених Штатів Дональда Трампа Джон Болтон готовий дати свідчення в суді Сенату у справі щодо імпічменту.
Відповідну заяву Болтона опублікували 6 січня на його офіційному веб-сайті.
«Я дійшов до висновку, що якщо Сенат вручить мені повістку в суд, аби я дав свідчення, я готовий це зробити», — заявив Болтон.
Він зазначив, що після того, як Палата представників Конгресу США оголосила Дональду Трампу імпічмент, тепер свій конституційний обов’язок має виконати Сенат.
Нагадаємо, наприкінці жовтня 2019 року Болтон відмовився добровільно давати свідчення в Конгресі в рамках розслідування у справі про імпічмент президента Дональда Трампа. Тоді його адвокат Чарльз Купер заявив Конгресу, що Болтон не прийде давати свідчення добровільно і що перед цим він має отримати повістку до суду.
Президент США Дональд Трамп звільнив свого радника з національної безпеки Джона Болтона 10 вересня. Новим радником Трамп призначив Роберта О'Браєна.
Тоді ЗМІ повідомляли, що у Болтона й Трампа розходилися поглядах на КНДР, Іран, Північну Корею та Афганістан. Також він ніби то виступав проти зусиль оточення Трампа щодо тиску на Україну для проведення розслідування проти демократа Джо Байдена та його сина.
Джон Болтон займав посаду радника президента з національної безпеки з квітня 2018 року. Він підтримував вихід США з ядерної угоди з Іраном та виступав за продовження санкцій проти Росії. 28 серпня 2019 року Болтон зустрівся із Зеленським. Також Болтон обговорив із секретарем РНБО Данилюком захист промисловості від недобросовісної економічної поведінки Китаю.
Нагадаємо хронологію подій, пов'язаних з оголошенням імпічменту Дональду Трампу.
- На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленськиму липні 2019-го нібито вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
- У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
- 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
- 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
- 13-21 листопада тривали публічні слухання у справі імпічменту Трампа в Комітеті з питань розвідки Палати представників США.
- 3 грудня Комітет із питань розвідки оприлюднив звіт, у якому сформулював два основні звинувачення проти президента США: зловживання владою та перешкоджання роботі Конгресу. Після цього розслідування у справі імпічменту перейшло до Комітету з питань судочинства Палати представників.
- 13 грудня Комітет із питань судочинства схвалив дві статті імпічменту Трампа — зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
- Пізно ввечері 18 грудня нижня палата американського парламенту — Палата представників — після понад 11 годин обговорень проголосувала за статті імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональду Трампу. Таким чином, він увійде в історію США як третій президент, якому оголосили імпічмент.
- Тепер питання про усунення 45-го президента з посади має розглянути Сенат США. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
- Поділитися: