Сенцов «відмовився» пройти огляд у лікарів, яких запропонують його рідні — російська омбудсмен

Український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов нібито відмовився від пропозиції пройти огляд у тих лікарів, яких оберуть адвокат політв’язня та його родичі

Український режисер, політв’язень Кремля Олег Сенцов нібито відмовився від пропозиції пройти огляд у тих лікарів, яких оберуть адвокат політв’язня та його родичі.

Про це під час прибуття до Києва заявила російська омбудсмен Тетяна Москалькова, передає «112 Україна».

«Ми запропонували, я звернулась до керівника пенітенціарної системи з тим, щоб йому провели консиліум з тими лікарями, яких запропонує адвокат або родичі, щоб до них була довіра. Він сказав, що він взагалі не хоче зустрічатися ні з якими лікарями, що він міцний, що не дочекаються і він буде відстоювати свою позицію до кінця», — заявила уповноважена з прав людини в РФ.

Москалькова, говорячи про стан Сенцова, також сказала, що нібито «не бачить смертельної небезпеки» для нього.

«Але мене не може не турбувати, що 40 днів голодування – це дуже тривалий термін. Я по поверненню з Києва обов'язково сама поїду його провідати. Якщо буде дозвіл на відвідування разом з Людмилою Денісовою (українським омбудсменом – ред.), то поїду разом з нею», — сказала Москалькова.

Напередодні омбудсмен України заявила про суперечливі заяви РФ щодо стану політв’язня Сенцова.

Нагадаємо, що генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнитиполітв’язня Сенцова.

У Парламентській Асамблеї Ради Європи 28 червня відбудуться дебати щодо українських політв’язнів Кремля.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Таким чином це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

Адвокат Сенцова після зустрічі з політв'язнем у колонії повідомив, що Олег не планує просити Путіна про помилування. Адвокат повідомив, що у політв'язня через голодування почалися проблеми з нирками та серцем. Олег Сенцов відмовився припинити голодування за пропозицією Європейського суду з прав людини.

26 травня у Олега різко погіршився стан здоров'я, але від примусового годування він відмовився.

21 червня Мін’юст звернувся до Європейського суду з прав людини через політв’язня Сенцова.

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.