Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська сторона надає суперечливі заяви стосовно стану здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що російська сторона надає суперечливі заяви стосовно стану здоров’я українського політв’язня Олега Сенцова.

Про це вона написала у Facebook.

За словами Денісової, російська омбудсмен Тетяна Москалькова 15 червня заявила, що Сенцов нібито припинив голодування. Пізніше вона сказала, що він «був готовий припинити голодування, але голодування він не припинив. Кожен день він отримує з його згоди поживні суміші, які включають вітаміни, білки та всі необхідні елементи. Стан його здоров’я задовільний».

За тиждень Москалькова надіслала українській уповноваженій листа від уповноваженого з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, в якому йшлося про те, що станом на 20 червня Олег Сенцов отримує щоденну підтримуючу терапію, а стан здоров’я «задовільний».

22 червня Людмила Денісова отримала відповідь від голови Ради при президенті РФ з питань прав людини, який повідомив, що «Олега щоденно оглядають медичні працівники: відбувається загальний огляд і аналізи.

Також у Росії заявили, що з 25 травня 2018 року Сенцову призначається та проводиться підтримуюча терапія (розчин глюкози, вітаміни групи В і С, водно-сольові розчини, Аміновен, Інтраліпід).

За словами Денісової, 8 червня в РФ скликали лікарський консиліум за участю лікарів-спеціалістів Лабитнанзькоі лікарні (анастезіолога, терапевта, ендокринолога, хірурга). Консиліум дійшов висновку, що стан Сенцова «задовільний», його лікування скоригували та рекомендували приймати суміші для спеціалізованого харчування. У той же день Сенцов, за даними РФ, письмово погодився приймати суміші для ентерального годування «Nitridrink» (прийом кожні 4 години).

Адвокат Олега Сенцова 23 червня на питання українського омбудсмена про правдивість таких заяв Росії заявив, що Сенцов написав ««якусь заяву, в якій йдеться про те, що у випадку нової кризи і якщо за висновком лікарів це буде необхідно, то він прийматиме цю поживну суміш сам. Аби не застосовували зонд і не травмували слизову».

Адвокат політв’язня додав, що суміш в колонії є, однак Сенцов її не вживає.

Нагадаємо, що генсек Ради Європи офіційно попросив Путіна звільнити політв’язня Сенцова.

У Парламентській Асамблеї Ради Європи 28 червня відбудуться дебати щодо українських політв’язнів Кремля.

У Мін'юсті Росії офіційно підтвердили українське громадянство Сенцова. Таким чином це спростовує твердження російської сторони проте, що Сенцов на момент засудження був громадянином Російської Федерації.

Адвокат Сенцова після зустрічі з політв'язнем у колонії повідомив, що Олег не планує просити Путіна про помилування. Адвокат повідомив, що у політв'язня через голодування почалися проблеми з нирками та серцем. Олег Сенцов відмовився припинити голодування за пропозицією Європейського суду з прав людини.

26 травня у Олега різко погіршився стан здоров'я, але від примусового годування він відмовився. 

21 червня Мін’юст звернувся до Європейського суду з прав людини через політв’язня Сенцова.

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова. Пізніше Денісову не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв'язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: