Слідчі оголосили підозри посадовцям полтавського підприємства, яке належить бізнесмену Жеваго

Працівники Держбюро розслідування у взаємодії зі Службою безпеки й Офісом генпрокурора повідомили про підозру керівництву «Полтавського гірничо—збагачувального комбінату», який належить бізнесменові Костянтину Жеваго.

Про це поінформувала пресслужба ДБР.

Підозри отримали керівники правління комбінату, начальники відділів, через які здійснювали фінансові оборудки підприємства, а також керівництво Фірма-одноденка, що застосовується для приховування незаконних схем організації в роботіфірми-прокладки, через яку, за даними слідства, відбувалися махінації.

Правоохоронці встановили, що посадовці комбінату протиправно заволоділи майже 400 мільйонами гривень від видобутку й подальшої реалізації корисних копалин державного значення без відповідних дозволів.

Зокрема, топменеджмент підприємства без дозволів продавав щебеневу сировину, яку виготовляли з відходів, видобутих у кар’єрі корисних копалин. Готівку від продажу виводили через конвертцентри й розподіляли між учасниками злочинної групи, кажуть у ДБР.

Слідчі вже провели 15 обшуків на території Києва, а також Харківської та Полтавської областей, в офісах і місцях проживання топменеджерів «Полтавського ГЗК», у фірмах-прокладках і підприємствах транзитно-конвертаційного сектору.

Нині підозри оголосили шістьом людям за Заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене організованою групою в особливо великих розмірахч. 5 ст. 191 та Вчинення правочинів з майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, вчинене організованою групою в особливо великому розміріч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями — до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд має обрати підозрюваним запобіжний захід, ДБР проситиме тримання під вартою.

А що із самим Жеваго?

Власник указаного підприємства Костянтин Жеваго в Україні проходить у справі про розтрату грошей банку «Фінанси та кредит», чим було завдано шкоди інтересам держави та вкладників банку. Йому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 27, Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищемч. 5 ст. 191Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхомч. 3 ст. 209 КК України. Підозри також отримала низка топменеджерів банку.

Нині накладено арешт на майно Жеваго, а також пов’язаних із ним компаній. Це, зокрема, акції його підприємств на сотні мільйонів гривень, корпоративні права товариств, 26 об’єктів нерухомості. Також арештовано майно інших підприємств, які пов’язані з бізнесменом. Серед іншого це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир, вертоліт, яхта.

ДБР повідомляло, що активно співпрацює з органами юстиції, жандармерії та поліції Франції, де в одному з готелів Куршевелю Жеваго затримали за запитом ДБР у грудні 2022 року.

30 березня 2023 року суд у Франції відмовив в екстрадиції бізнесмена до України. Суд мотивував своє рішення тим, що «держава-запитувач, яка перебуває у стані війни в невизначеній ситуації, не в змозі мати суд, що гарантує основні свободи».

Прокурор у Франції планує подання апеляційної скарги на це рішення, водночас Жеваго продовжили термін раніше обраного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.