Державне бюро розслідувань заочно оголосило підозру колишньому депутату Костянтину Жеваго у причетності до схеми з розкрадання 2,5 мільярда гривень банку «Фінанси та Кредит».

Про це повідомила заступниця директора ДБР Ольга Варченко.

Досудове слідство встановило, що офшорна компанія у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом, між банком «Фінанси та Кредит» та іноземними банками було укладено договори застави на суму понад 113 мільйонів доларів, якими український банк поручався за офшорну компанію власними коштами.

«У 2015 році за невиконання зобов’язань офшорною компанією за кредитними договорами іноземні банки стягнули з рахунків банку «Фінанси та кредит» саме ті 113 мільйонів доларів. Заставу іноземні банки списали одразу після того, як банк «Фінанси та кредит» було оголошено неплатоспроможним», — розповіла Варченко.

За даними слідства, Жеваго, який є бенефіціарним власником банку, причетний до схеми розкрадання коштів.

Варченко додала, що нещодавно слідчі встановили додаткові деталі справи.

«Встановили, що кошти, отримані за порукою банку, були використані на користь іноземних компаній, які належать самому нардепу», — написала вона.

Підозру Жеваго оголосили ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (Організація розтрати чужого майна, яке перебувало у віданні службової особи, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу.

23 вересня Жеваго викликали у ДБР на 27 вересня, аби оголосити про підозру.

Нагадаємо, у Фонді гарантування вкладів повідомляли, що з банку олігарха Жеваго незаконно вивели 5 мільярдів гривень.

Також Жеваго приховав у декларації 480 тисяч доларів заробітної платні від британської компанії Ferrexpo PLC та майже 7 тисяч швейцарських франків пенсії. Окрім того, депутат не вказав у деклараціях, що є кінцевим бенефіціарним власником компанії Ferrexpo PLC, зареєстрованій у Британії.

Поділитись: