«Слуги народу» не прийняли запрошення Разумкова зустрітися і поговорити про його роботу

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков повідомив, що фракція «Слуга Народу» не погодилася на зустріч із ним. Спікер хотів там обговорити свою «незадовільну роботу» на посаді.

Про це Разумков розповів на погоджувальній раді 4 жовтня.

Він зазначив, що отримав офіційний лист про відмову: у ньому фракція нібито заявила «що сенсу в такій зустрічі немає».

«Позиція випрацювана і дуже добре, що вона притримується лише одного погляду, інших поглядів не потрібно. Це дійсно принципи демократії», — пожартував Разумков.

Він повідомив, що 7 жовтня відбудеться позачергове засідання парламенту на вимогу 153 народних депутатів. Ініціатор — Антон Поляков з партії «За майбутнє». Проте спікер не уточнив, чи обговорюватимуть на засіданні його відкликання.

Водночас голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко зазначив, що процедура відкликання Разумкова відбуватиметься у повній відповідності до регламенту. «Щойно ми з вами дійдемо згоди, чи є підписи за відкликання, то одразу ця процедура буде запущена», — сказав він.

Разумков також запропонував влаштувати таку зустріч іншим фракціям та групам: «Я готовий зустрітися, почути і зауваження, і пропозиції».

Разумков захотів зустрітися із монобільшістю після того, як йому надійшов лист за підписом голови фракції Давида Арахамії про видачу підписних листів із пропозицією відкликати спікера з посади. Причиною пропозиції відсторонення Разумкова там вказана його «незадовільна робота на посаді».

Критика Разумкова

Раніше Разумков казав, що у відставку йти не збирається, але зазначав, що за посаду триматися не буде. Зрештою, 30 вересня стало відомо, що у «Слузі Народу» вирішили розпочати збір підписів за відставку Разумкова.

Це сталося на тлі того, як в Офісі президента та фракції «Слуга Народу» неодноразово критикували очільника парламенту. Зокрема, голова податкового комітету Данило Гетманцев казав, що не зовсім розуміє позицію Разумкова щодо законопроєкту про олігархів.

А радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявляв, що Разумков відкрито гальмує ключові ініціативи президента. Дії голови Верховної Ради щодо законопроєкту про олігархів «слуги» вважають недружніми.

Разумков надіслав цей проєкт закону до Венеційської комісії, хоча Арахамія просив цього не робити, а також вніс туди правку, яка суперечить позиції профільного комітету.

Відставку голови Ради коментував 2 жовтня і президент Володимир Зеленський. Він заявив, що це «питання внутрішньофракційне», і звинуватив Разумкова в тому, що він виносить його в публічну площину.

«Ми живемо в демократичній державі. Але якщо вони [погляди] інші, ніж у 73%, які віддали свої голоси саме за цю програму, то це нормально — отже, ти живеш своїм особистим життям», — сказав Зеленський.