Разумков запросив монобільшість на зустріч, щоб обговорити свою «незадовільну» роботу як спікера

Дмитро Разумков офіційно запросив народних депутатів фракції «Слуга Народу» на зустріч, щоб обговорити його «незадовільну» роботу за два роки на посаді голови Верховної Ради.

Про це повідомила його прессекретарка Ольга Туній.

Вона показала документ, у якому спікер Ради звертається до представників монобільшості з пропозицією про зустріч.

Приводом для цього став лист за підписом голови фракції «Слуга Народу» Давида Арахамії про видачу підписних листів із пропозицією відкликати Разумкова з посади.

Лист надійшов 30 вересня. Причиною пропозиції відсторонення Разумкова там вказана його «незадовільна робота на посаді».

«Запрошую вас як представників депутатської фракції політичної партії «Слуга Народу» на зустріч у понеділок, 4 жовтня 2021 року, о 18:00 у конференц-зал адмінбудівлі Верховної ради по вул. М. Грушевського, 5», — йдеться у зверненні Разумкова.

Критика роботи спікера Ради

Раніше Разумков казав, що у відставку йти не збирається, але зазначав, що за посаду триматися не буде. Водночас перший заступник голови фракції «Слуга Народу» Олександр Корнієнко 20 вересня заявляв, що відставку Разумкова наразі не ініціюють.

Попри це, в Офісі президента та фракції «Слуга Народу» можна було помітити критику в сторону очільника парламенту. Зокрема, голова податкового комітету Данило Гетманцев казав, що не зовсім розуміє позицію Разумкова щодо законопроєкту про олігархів.

А радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявляв, що Разумков відкрито гальмує ключові ініціативи президента. Така критика стосується насамперед законопроєкту про олігархів: дії голови Верховної Ради щодо цього документа «слуги» вважають недружніми.

Разумков надіслав цей проєкт закону до Венеційської комісії, хоча Арахамія просив цього не робити, а також вніс туди правку, яка суперечить позиції профільного комітету.

Арахамія 30 вересня ініціював збір підписів за відставку голови Верховної Ради Дмитра Разумкова. Речниця спікера Ольга Туній тоді заявила, що до парламенту надійшло два звернення щодо підписних листів. Одне — від «Слуги Народу», інше — від Давида Арахамії.