«Слуги» ще не вирішили, чи підтримувати законопроєкт Зеленського щодо КС, а спікер Ради вніс альтернативний проєкт
У фракції «Слуга Народу» не визначились, чи підтримувати законопроєкт Зеленського щодо розпуску Конституційного суду, а голова Верховної Ради Дмитро Разумков вніс альтернативний проєкт закону.
Про це нам у коментарі розповів депутат від «Слуги Народу» Данило Гетманцев.
За його словами, фракція сьогодні збереться на обговорення законопроєкту Зеленського і вирішить, чи підтримувати його в цілому, з пропозиціями та правками.
Він не виключив, що остаточний текст законопроєкту може бути змінений і в нього можуть внести правки.
«Президент визначив свою позицію щодо рішення КС, подавши відповідний законопроєкт до Верховної Ради, я вважаю, що це сильний вчинок... Я не переконаний, що текст буде такий самий. Я не можу сказати, що ми будемо підтримувати в такий спосіб розпуск КС», — сказав Гетманцев.
Депутат додав, що спікер парламенту Разумков запропонував альтернативний текст законопроєкту про Конституційний суд, який депутати обговорять не погоджувальній раді.
Про який законопроєкт Зеленського йдеться?
Президент 30 жовтня подав до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду України та почати відбір нових суддів.
Водночас у Конституції немає пункту про звільнення суддів через рішення парламенту. Детальніше про це читайте тут.
Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський заявляв, що пропозиція Зеленського є «політико-правовим способом розв'язати кризу». Інакше — судді можуть заблокувати будь-які зміни до антикорупційного законодавства.
Що зробив Конституційний суд?
27 жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.
Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.
Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.