Представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський вважає, що законопроєкт Зеленського про розпуск Конституційного суду є «політико-правовим способом розв'язати кризу». Інакше — судді можуть заблокувати будь-які зміни до антикорупційного законодавства.

Його слова передає Офіс президента.

Веніславський зазначив, що через рішення КС щодо декларування держава «опинилася в екстраординарних умовах», тому законопроєкт Зеленського є «абсолютно обґрунтованим і повністю відповідає цінностям, закріпленим Конституцією».

За словами представника президента, виконання рішення Конституційного суду призведе до того, що будь-які наступні зміни до антикорупційного законодавства нинішній склад суду визнаватиме неконституційними, бо він зв’язаний власною «правовою позицією», яку виклав у рішенні.

«КСУ заклав такі юридичні механізми, які фактично дозволяють визнати неконституційними всі рішення щодо повернення положень антикорупційного законодавства», — заявив Веніславський.

Про який законопроєкт ідеться?

Володимир Зеленський 30 жовтня подав до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства», яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду України та почати відбір нових суддів.

Водночас у Конституції немає пункту про звільнення суддів через рішення парламенту. Детальніше про це читайте тут.

Що зробив Конституційний суд?

27 жовтня він на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Рішення КСУ ухвалив за поданням депутатів з «Опозиційної платформи — За життя» та «За майбутнє». Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.

Поділитись: