СБУ заявила, що ідентифікувала 206 найманців російської ПВК «Вагнера», які воювали у Сирії
Служба безпеки України заявила, щоідентифікувала 206 найманців російської приватної військової компанії «Вагнера», які брали участь убойових діях вСирії влютому цього року.
Служба безпеки України заявила, що ідентифікувала 206 найманців російської приватної військової компанії «Вагнера», які брали участь у бойових діях в Сирії в лютому цього року.
Про це повідомив керівник апарату СБУ Ігор Гуськов, передає прес-служба відомства.
Як повідомляють в СБУ, в лютому 2018 року з’явилася інформація про втрати ПВК «Вагнера» на території Сирії під час так званого «пригожинського наступу» в сирійській провінції Дейр-ез-Зор. Зазначається, що щонайменше 80 з них загинули, ще майже 100 дістали поранення різного ступеня тяжкості.
«Російська влада свідомо вводить в оману не тільки світове, а й російське суспільство щодо ПВК «Вагнера» і жертв серед них. СБУ встановила й ідентифікувала особи 206 найманців Приватної військової компанії «Вагнера», які безпосередньо брали участь у так званому наступі в Сирії в лютому«, — зазначив Гуськов.
СБУ вже оприлюднила персональні дані 40 загиблих, 30 поранених, а також «досьє» стосовно іноземних громадян, які брали участь в сирійській війні, зокрема щодо 11 громадян Білорусі, 4 — Молдови, по одному — з Казахстану і Вірменії та двох громадян Сирії, які мають подвійне громадянство, одне з яких російське.
За даними СБУ, серед поранених у сирійській провінції Дейр-ез-Зор є бойовик, якого підозрюють у причетності до збиття вантажного літака ЗС України Іл-76 у червні 2014 року поблизу Луганська, унаслідок чого загинуло 49 українських військовослужбовців.
«Його особа встановлена- це Лебедєв Андрій Миколайович, старший стрілець-зенітник розрахунку ПЗРК», — йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Катастрофа ІЛ-76: 4 питання після 4 років розслідування
У ніч на суботу, 14 червня 2014 року, під час заходу на посадку в аеропорту Луганська збили військово-транспортний літак ЗСУ. За інформацією Міноборони, одразу дві ракети, випущені з переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК) поцілили в український літак, коли той перебував на висоті близько 700 метрів. На борту були 40 десантників з 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади і 9 членів екіпажу Мелітопольської авіаційної транспортної бригади. Усі вони загинули.
Пізніше Служба безпеки України заявила, що відповідальність за катастрофу ІЛ-76 несе так звана «група Вагнера».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» створили, щоб не визнавати втрати російської армії у війні в Сирії — дослідники воєнних конфліктів
У травні 2018 року СБУ опублікувала розмову керівника «ПВК Вагнера» про евакуацію російської техніки з Донбасу.
Раніше українська сторона під час засідання Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі звернулась до голови Місії ОБСЄ Ертурула Апакана з проханням перевірити інформацію про участь бойовиків «ПВК Вагнера» у збройних провокаціях на Донбасі.
Нагадаємо, 7 травня в СБУ заявили, що російський офіцер готує найманців «Вагнера» для розвідувально-терористичної діяльності на території України.
15 травня в СБУ повідомляли, що невдовзі до окупованого Донецька прибудуть близько 100 найманців «ПВК Вагнера».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» з доставкою: чи причетні українські авіакомпанії до перевезення російських контрактників у Сирію