Сотні «вагнерівців» повертають до Бахмута через їхній досвід на цьому напрямку — британська розвідка

Останніми тижнями до сотні бійців, які раніше були пов’язані з приватною військовою компанією «Вагнер», імовірно, почали передислокуватися в Україну.

Про це пише Міністерство оборони Великої Британії з покликанням на дані власної розвідки.

«Вагнерівці» повертаються в район Бахмута і як окремі військові, і у складі невеликих груп, які воюють у різноманітних російських підрозділах.

У відомстві нагадують, що бійці «Вагнера» вийшли з бойових дій в Україні на початку червня 2023 року, перед спробою заколоту.

Точний статус передислокованого персоналу незрозумілий, але цілком імовірно, що окремих «вагнерівців» перевели до частини офіційних сил рф.

Кілька звітів свідчать про концентрацію ветеранів «Вагнера» навколо Бахмута. Їхній досвід, імовірно, буде особливо потрібним росії на цьому напрямку.

«Багато хто [з «вагнерівців»] знайомий із нинішньою лінією фронту та місцевою українською тактикою, бо минулої зими воювали на тій самій місцевості», — пояснили там.

Що ще відомо?

27 вересня у Східному угрупованні військ ЗСУ hromadske підтвердили, що росія знову перекидає на схід України колишніх учасників російської ПВК «Вагнер», які були в Білорусі. Їм поставили завдання відновити втрачені позиції на Донеччині та Луганщині.

«Вагнерівці» йдуть на різні посади: хтось інструктором, хтось звичайним військовим. Вони розпорошені по різних підрозділах.

Керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш зазначив, що йдеться про залишки цього формування — близько 500 солдатів. Тому, за його словами, суттєвої загрози, як раніше, «вагнерівці» нести не будуть.

Що сталося з «вагнерівцями»?

Найманці російської ПВК «Вагнер» почали дислокуватися на території Білорусі після невдалої спроби «заколоту» в червні — це було однією з умов домовленостей із кремлем. За даними українських прикордонників, туди прибули щонайменше близько 5 тисяч найманців. У Білорусі заявили, що хочуть перейняти у «вагнерівців» бойовий досвід, та оголосили спільні військові навчання білоруських військових із бойовиками ПВК на полігоні поблизу кордону з Польщею.

Нещодавно Держприкордонслужба України зафіксувала виїзд «вагнерівців» із Білорусі. Супутникові зображення, зроблені 1 і 23 серпня, показують, що за попередній місяць ПВК «Вагнер» розібрала майже третину наметів у своєму таборі в селі Цель. Сам Лукашенко стверджує, що найманці ПВК з Білорусі не тікають, а будуть жити і працювати в країні.

Супутникові знімки вже за 18 вересня показали, що ПВК «Вагнер» розібрала всі намети у північній частині свого табору. Однак у південній частині табору вони все ще встановлені.