Справа Соболєва: слідство допитало екссуддю Артура Ємельянова, він відмовився від поліграфа
Слідчі Національної поліції України допитали екссуддю Господарського суду України Артура Ємельянова у справі вбивства трирічного сина депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва.
Цю інформацію hromadske підтвердив слідчий головного слідчого управління поліції, а також на своїй сторінці у Facebook написав екснародний депутат Ігор Мосійчук.
Як повідомив останній, Артур Ємельянов відмовився проходити перевірку на поліграфі, хоча саме про це просив потерпілий депутат Соболєв після вбивства його сина. На питання, чи допитали інших сім осіб, імена яких озвучував Соболєв, правоохоронці нам зазначили, що «все зробили, всіх допитали».
Водночас з Артуром Ємельяновим hromadske зв’язатися поки не вдалося.
Раніше під час брифінгу Соболєві повідомляли про конфлікт із Ємельяновим, який передував злочину.
У 1997 році у Донецьку В’ячеслав Соболєв заснував магазин «Обжора», а згодом — мережу з тією самою назвою. Ці торговельні центри працювали зокрема у Донецьку, Маріуполі, Артемівську, Дніпрі. Під цей бізнес Соболєв взяв кредит. У 2006 році, перед тим, як обійняти посаду заступника мера Донецька — передав бізнес своєму партнерові. Домовленість, зі слів Єгора Бодрова — адвоката родини Соболєвих, була наступна: партнер з ним мав розрахуватися після того, як Соболєв закриє кредитні та борги.
З цим йому запропонували допомогти тодішні знайомі Соболєва — судді Господарського суду Віктор Татьков, Артур Ємельянов та їхній колега юрист Руслан Браславський. Але, зі слів адвоката, вони відібрали бізнес Соболєва.
Згодом власником цього бізнесу стала структура, афілійована до Татькова, Ємельянова та їхнього третього партнера Малікома. Назва компанії, яка стала власником майна — «Авіс-Фінанс». Таким чином повний пакет права власності, зі слів адвоката, не перейшов до партнера Соболєва.
Під час брифінгу продемонстрували аудіозаписи голосу нібито колишньої довіреної особи Татькова та Ємельянова — Максима Слуцького. На записі йдеться про те, що Ємельянов нібито намагався замовити побиття Соболєва: «вбивати він не хотів, але просив покалічити». Голос на записі зазначає, що він боїться Артура Ємельянова та звернувся до адвоката, розповівши йому про цю ситуацію.
Раніше слідство затримало перших двох фігурантів — підозрюваних виконавців злочину Андрія Лаврегу та Євгена Семенова. Обох суд взяв під варту. Згодом прокуратура погодила підозру ймовірному організатору злочину Юсупу Абуєву. Він оголошений у всеукраїнський розшук по іншій справі (вимагання грошей, створення ОЗГ, викрадення особи) і відповідно до заяви поліції — у міжнародний. Юсуп Абуєв був членом організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув улітку 2019.
За даними слідства, Андрій Лаврега був тим, хто безпосередньо стріляв у автомобіль Соболєва 1 грудня, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. За версією слідства, Андрія Лаврегу до злочину залучив Юсуп Абуєв, з яким він познайомився у зоні бойових дій на Донбасі. Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився. Сам Абуєв виїхав з України.
Поліція розглядає три версії замаху на Соболєва: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та нинішня професійна діяльність депутата.
Після вбивства сина Соболєв попросив вісім людей пройти поліграф. В інтерв’ю hromadske він розповів, що жоден з них цього не зробив. Також депутат домігся передачі справи до головного слідчого управління Нацполіції. У лютому він заявив, що на нього та родину готують новий замах. Також подружжя Соболєвих розповіло про бізнесовий конфлікт, який передував замаху на родину, вони заявили, що готові заплати винагороду у 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.