США оголосили про запровадження санкцій проти 12 російських компаній

Міністерство торгівлі Сполучених Штатів 26 вересня запровадить санкції проти 12 російських компаній, діяльність яких, на думку США, становить загрозу для національної безпеки та зовнішньополітичних інтересів країни.

Міністерство торгівлі Сполучених Штатів 26 вересня запровадить санкції проти 12 російських компаній, діяльність яких, на думку США, становить загрозу для національної безпеки та зовнішньополітичних інтересів країни.

Про це йдеться в документі, опублікованому на сайті Федерального реєстру США.

У санкційний список увійшли компанії «Сайрус Сістемс», «Гамма», «ІнфоТеКС» та дослідницький інститут «Вектор», які США звинувачують у причетності до шкідливої діяльності РФ у кіберпросторі.

Компанії «Дайвтехносервіс» і «Океанос» потрапили під санкції через співробітництво з Військово-морським флотом Росії; «Аерокомпозит», обнінське підприємство «Технологія», «Авіадвигун», «Системи прецизійного приладобудування» і дослідницький інститут «Вега» — за співпрацю з галуззю військової авіації РФ; Nilco Group — через участь у іранській ракетній програмі.

Через санкції США всі зазначені компанії не зможуть купляти товари американського походження, як на пряму, так і за допомогою реекспорту.

Зазанчається, що цей документ буде опубліковано 26 вересня і з цієї дати він набуде чинності.

20 вересня Держдеп США запровадив санкції проти 33 представників РФ із сфери оборони.

Нагадаємо, президент Дональд Трамп підписав указ про посилення санкцій проти Росії через агресію щодо України.

Також США планують запровадити нові «суворі» санкції проти Росії через отруєння Скрипалів.

8 серпня Сполучені Штати анонсували нові санкції проти Росії через отруєння у Великий Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Слід зазначити, що, відповідно до американського закону про контроль за хімічною та біологічною зброєю, влада США зобов’язана припинити продаж зброї і технологій, пов’язаних з нацбезпекою, країні, що використовує хімічну або біологічну зброю.

24 серпня Сполучені Штати оприлюднили перелік санкцій проти Росії через використання хімічної та біологічної зброї. 27 серпня ці санкції набули чинності.

Санкції охоплюють 5 пунктів:

1. Припинення іноземної допомоги Росії, за винятком термінової гуманітарної допомоги, харчування, сільськогосподарських товарів чи продуктів (згідно із Законом про іноземну допомогу від 1961 року).

2. Припинення продажів в Росію зброї будь-яких оборонних товарів, оборонних послуг або проектно-конструкторських послуг; припинення продажів ліцензій на експорт в Росію будь-яких предметів, що входять до списку боєприпасів США (згідно із Законом про експортний контроль).

3. Припинення всього військового фінансування для Росії (згідно із Законом про експортний контроль зброї).

4. Відмова у наданні Росії будь-яких кредитів, кредитних гарантій чи іншої фінансової допомоги будь-яким департаментом, агенцією чи урядовою організацією Сполучених Штатів, зокрема Експортно-імпортном банком Сполучених Штатів.

5. Заборона на експорт до Росії будь-яких товарів чи технологій, «чутливих» з точки зору національної безпеки США.

Росія назвала безпідставними звинувачення Сполучених Штатів у причетності до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у Великий Британії.

МЗС Росії назвав дії США «лицемірними», опираючись на те, що США «не квапляться зі знищенням свого арсеналу хімічного озброєння та залишаються єдиною країною-учасницею ОЗХЗ (Організації із заборони хімічної зброї — ред.), яка володіє значними запасами хімічних речовин».