США та Канада розширили санкції проти Білорусі, нагадавши про фальсифікацію виборів у 2020 році

Сполучені Штати Америки та Канада у третю річницю фальсифікації президентських виборів у Білорусі, 9 серпня, розширили санкції проти офіційного Мінська.

Про це йдеться на сайті Міністерства фінансів США та уряду Канади.

До санкційного списку США потрапили авіакомпанія «Белавіа», Мінський завод цивільної авіації та Білоруський металургійний завод.

Санкції також стосуються Департаменту фінансових розслідувань Комітету державного контролю, а також його директора Ігоря Маршалова і трьох співробітників цього відомства.

Крім того, санкції запровадили проти синів та дружини бізнесмена Олексія Алексіна. Сам Алексін уже давно під санкціями.

Також у переліку санкцій — літак Bombardier CRJ-200ER, яким користуються сини самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка — Віктор і Дмитро.

Водночас під санкції Канади потрапили урядовці, судді й соратники режиму Лукашенка. Зокрема, голова Білоруського державного телебачення Іван Ейсмонт, а також Міноборони, внутрішні війська МВС Білорусі та військові виробничі та технологічні компанії.

Вибори у Білорусі

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди почали виходити на акції протесту в різних містах Білорусі, а на великій кількості підприємств працівники влаштовували страйки. Силовики перші дні жорстко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світло-шумові гранати та гумові кулі.

Учасники акцій протесту вимагали проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Сам Лукашенко наполягав на своїй перемозі й залякував розвалом Білорусі в разі його відставки. Також він стверджував, що протестами керують з-за кордону і це вже «агресія проти Білорусі».

У зв'язку з цим Лукашенко декілька разів дзвонив президенту рф володимиру путіну, аби отримати «гарантії безпеки».

Президент України Зеленський заявив, що Білорусь повинна дотримуватися загальновизнаних демократичних стандартів й забезпечити власному народу його права та свободи.

21 вересня Верховна Рада України ухвалила заяву, в якій йдеться про те, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними, що дає підстави вважати, що «офіційні» результати виборів не відображають реального волевиявлення білоруських громадян.