Зранку 14 серпня робочі підприємства Білорусі виходять до акцій протесту проти насильства силовиків та вимагають чесних виборів.

Як повідомляє «Euroradio», серед співробітників звучить і вимога відставки чинного президента Олександра Лукашенка.

Зокрема на зустрічі зібралися співробітники Білоруського автомобільного заводу, Мінського електротехнічного заводу, «Гродно Азот», «Хімволокно» та інші білоруські підприємства.

Не всі підприємства саме страйкують, на деяких співробітники зібралися на збори та згодом повернулися до роботи.

Як передає білоруське бюро «Радіо Свобода», у «Гродно Азот» співробітники підписали заяву про незгоду з результатами виборів та пояснюють, що більшість технологічних цехів не можуть повністю припинити роботу.

Співробітники тримали в руках плакати «Вимагаємо відставки Лукашенко» та «Ми його не вибирали».

Видання «Наша Ніва» повідомляє, що прем'єр-міністр Білорусі Роман Головченко їде до співробітників Мінського автомобільного заводу.

Лукашенко вже також відреагував на страйки. Він каже, «якщо зупинимося, то ніколи не розкрутимо своє виробництво», передає «Белта». Також Лукашенко каже, що він «поки живий і не за кордоном».

Президент налякав робітників іноземними підприємствами. Так, якщо співробітники страйкуватимуть і нічого не виготовлятимуть, то на ринку з'являться іноземні продукти, білоруські заводи закриються, а люди стануть безробітними.

«Людям треба сказати, що це єдиний шанс врятувати підприємство. Врятувавши підприємство, будеш годувати свою сім'ю. На вулиці можна походити. Он їх тисячі ходить. Але там грошей якщо і дадуть, то на два дні. Там деяким доплачують, ми їх знаємо. Ну на два дні дадуть. А потім що?» — сказав Лукашенко.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Після голосування в країні оприлюднили результати державного екзит-полу. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували понад 80% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — близько 10%.

Незгодні з результатами люди вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня відбувся найбільш мирний день протестів: люди ставали в ланцюги солідарності, а на підприємствах страйкували співробітники.

Загалом влада затримала приблизно 7 тисяч людей. У ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати.

Сама Тіхановська 11 серпня виїхала з країни до Литви. Також в мережі з'явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків. Також його прокоментував президент Литви Ґітанас Науседа. На його думку, «жодна притомна людина не повірить», що їх вона зробила з власної волі.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.

Поділитись: