Створення ринку землі підтримує 21,4% українців — опитування «Центру Разумкова»

У разі, якби референдум про запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення відбувся найближчої неділі, то «за» створення ринку проголосувало б 21,4% українців. Не підтримують ринок землі 72% українців.

Такі дані наведено у результатах опитування «Центру Разумкова», проведеного 13-17 лютого.

Більшість опитаних українців підтримує ідею винесення питання про запровадження ринку сільськогосподарської землі на Всеукраїнський референдум (68,9% опитаних). Проти винесення питання про ринок землі виступають 19,6% опитаних українців.

76,6% українців повідомили, що взяли б участь у референдумі, якби він відбувся найближчої неділі, а 12,8% на референдум не пішли б.

«Якби подібний референдум відбувся, то абсолютна більшість проголосували б за продовження мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення (64,3% усіх опитаних або 72,0% тих, хто взяв би участь у референдумі)», — повідомляють у «Центра Разумкова».

Там зазначають, що відносна більшість українців — 48,5% опитаних — підтримують блокування трибуни Верховної Ради фракціями «Опозиційна платформа — за життя» та «Батьківщина» з метою недопущення ухвалення закону про ринок землі. 25,4% українців висловилися проти блокування трибуни. Решті опитаних було складно відповісти на питання.

Зазначимо, що наразі законопроєкт про ринок землі розглядає Верховна Рада. До нього внесли 4018 правок, а станом на 3 березня парламентарі розглянули більш ніж половину цих правок.

Фінальною версією законопроєкту передбачено, що ринок землі буде запроваджено в Україні з 1 жовтня 2020 року, однак питання про те, чи дозволяти купувати сільськогосподарську землю іноземцям, винесуть на Всеукраїнський референдум.

Опитування «Центру Разумкова» проводилося з 13 по 17 лютого 2020 року. В ньому взяло участь 2018 респондентів, старших 18 років, які презентують населення України за регіональним складом та ключовими соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, Рада почала розглядати законопроєкт про ринок землі 6 лютого. Документ вирішили розглянути за повною процедурою, тобто депутати розглядатимуть та голосуватимуть кожну з 4018 правок, поданих до законопроєкту.

28 грудня профільний комітет Ради рекомендував парламенту ухвалити закон про ринок землі у другому читанні.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.