Суд не визнавав правильності складеного аудиту звітності ПриватБанку перед його націоналізацією — НБУ
Рішення суду про повернення права на проведення перевірки фінансової звітності банків компанії «Прайсвотерхаузкуперс (аудит)» не означає, що перевірена компанією фінансова звітність ПриватБанку напередодні його націоналізації, була проведена коректно.
Про це повідомляє Національний банк України.
Зазначимо, що «Прайсвотерхаузкуперс» позбавили права проводити аудит звітності банків саме після того, як аудитори не побачили у звітності ПриватБанку ніяких відхилень та проблем, які надалі стали підставою проведення націоналізації.
Крім цього у Нацбанку заявили, що «Прайсвотерхаузкуперс» суперечить сама собі, адже домоглась зняття заборони на проведення перевірок звітності банків, мотивуючи це тим, що звітність ПриватБанку компанія не перевіряла взагалі.
«Національний банк вбачає суттєве протиріччя у словах аудиторської компанії, яка, з одного боку, констатує відповідність свого звіту стандартам Міжнародним стандартам фінансової звітності, а з іншого — інформує, що не складала відповідного аудиторського звіту», — йдеться у повідомленні НБУ.
30 травня стало відомо, що суд визнав незаконним позбавлення «Прайсвотерхаузкуперс» повноважень проводити аудит банків. У 2017 році Національний банк заборонив компанії проводити аудити після того, як «Прайсвотерхаузкуперс» не побачила помилок у звітності ПриватБанку перед його націоналізацією. У Нацбанку це рішення оскаржуватимуть.
У «Прайсвотерхаузкуперс» заявили, що рішення суду підтверджує правильність аудиту звітності ПриватБанку.
Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.
Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб. Обидва рішення уряд, Нацбанк та ПриватБанк оскаржили в апеляційному суді.
20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.
Напередодні Ігор Коломойський заявив, що судами про визнання незаконною націоналізації ПриватБанку він хоче повернути собі свою частку в банку у розмірі близько 22-24%. Подібний «взаємозалік боргів» та повернення Коломойському 2 мільярдів доларів начебто його капіталу у ПриватБанку раніше пропонували у команді президента України Володимира Зеленського.