Суд відклав розгляд скарг підозрюваних у вбивстві сина депутата Соболєва

Апеляційний суд Києва відклав на 21 квітня розгляд апеляційних скарг на тримання під вартою двох нових підозрюваних у справі вбивства трирічного сина депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва — Олександра Раєва та Ібрагіма Шахгірієва.

Про це hromadske повідомили в Апеляційному суді Києва та сторона захисту.

Наприкінці березня суд взяв під варту двох нових ймовірних фігурантів злочину. Їм інкримінують пособництво. За словами захисників, проти них свідчили підозрювані виконавці вбивства, яких затримали у грудні минулого року. Слідство вважає, що Раєв і Шахгірієв могли знати про підготовку злочину та сприяти його організації.

Відповідно до рішення суду першої інстанції, підозрювані перебуватимуть під вартою до кінця травня. Захист оскаржив рішення, бо вважає підозру необґрунтованою — за словами адвоката, вона базується на свідченнях іншого фігуранта, якому загрожує довічне позбавлення волі. Захист просить альтернативний запобіжний захід.

«Також є свідчення особи, яка запевняє про знайомство мого підзахисного з іншими фігурантами. Так, він не заперечує, що знає їх, але знайомство — не є злочином», — у коментарі hromadske сказав адвокат Шахгірієва Дмитро Абрамчук, додавши, що його підзахисний не виїхав з країни, а отже, не має відношення до злочину.

На думку потерпілого Соболєва, Раєв і Шахгірієв причетні до злочину, але за ними стоять й інші люди.

«За наявною інформацією, дані особи мають безпосереднє відношення до злочину. Вони не просто знали, а брали участь у ньому», — сказав у коментарі hromadske депутат В’ячеслав Соболєв.

Він додав, що ймовірно, вони не виїхали з України через те, що вірили у власне прикриття. Також Соболєв наголосив, що людей, прізвища яких він називав одразу після трагедії, слідчі не перевірили на поліграфі.

«Хтось із тих осіб бігає, навчається, намагається обдурити поліграф, хтось намагається домовитися з КИЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗКНДІСЕ. Але нехай не напружуються», — сказав Соболєв.

Олександр Раєв — уродженець Ірпеня, має позивний «Майор». З 2016 року був активістом націоналістичної організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув у липні 2019 року разом з іншим фігурантом цієї справи Юсупом Абуєвим, який наразі перебуває у розшуку за погодженою слідством підозрою в організації замаху на життя В’ячеслава Соболєва та за іншою — створення злочинної організації, вимагання грошових коштів.

Ібрагім Шахгірієв — росіянин, уродженець Чеченської республіки, має прізвисько «Орц». За словами адвоката, близько 6 років проживає в Україні, де працює охоронцем. Навесні 2015 року російські правоохоронці виявили інформацію про ймовірний вступ Ібрагіма до екстремістської групи для війни у Сирії. Шахгірієва оголосили у міжнародний розшук, а згодом затримали в Україні, взяли під варту та звільнили. До цього часу питання його екстрадиції не вирішене через те, що чоловік звернувся з заявою про надання йому статусу біженця. Йому відмовили. За словами адвоката Ібрагіма, вони подали апеляцію.

Раніше слідство затримало перших двох фігурантів — підозрюваних виконавців злочину Андрія Лаврегу та Євгена Семенова. Обох суд взяв під варту. Згодом прокуратура погодила підозру ймовірному організатору злочину Юсупу Абуєву. Він оголошений у всеукраїнський розшук по іншій справі (вимагання грошей, створення ОЗГ, викрадення особи) і відповідно до заяви поліції — у міжнародний. Юсуп Абуєв був членом організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув улітку 2019.

За даними слідства, Андрій Лаврега був тим, хто безпосередньо стріляв у автомобіль Соболєва 1 грудня, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. За версією слідства, Андрія Лаврегу до злочину залучив Юсуп Абуєв, з яким він познайомився у зоні бойових дій на Донбасі. Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився. Сам Абуєв виїхав з України.

Поліція розглядає три версії замаху на Соболєва: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та нинішня професійна діяльність депутата.

Після вбивства сина Соболєв попросив вісім людей пройти поліграф. В інтерв’ю hromadske він розповів, що жоден з них цього не зробив. Також депутат домігся передачі справи до головного слідчого управління Нацполіції. У лютому він заявив, що на нього та родину готують новий замах. Також подружжя Соболєвих розповіло про бізнесовий конфлікт, який передував замаху на родину, вони заявили, що готові заплати винагороду у 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.