Суд відмовив Крисіну у відводі головуючої судді
Дарницький суд Києва, дерозглядають справу викрадення—катування майданівців усічні—лютому 2014року, розглянув заяву одного зобвинувачених Юрія Крисіна про відвід головуючої судді Любов Леонтюк тавідмовив узадоволенні цього клопотання.
Дарницький суд Києва, де розглядають справу викрадення-катування майданівців у січні-лютому 2014 року, розглянув заяву одного з обвинувачених Юрія Крисіна про відвід головуючої судді Любов Леонтюк та відмовив у задоволенні цього клопотання.
Про це повідомляє кореспондентка Громадського із зали суду.
Попередньо захисники Крисіна заявили, що 2 липня головуюча суддя за відсутності їх підзахисного, через проблеми з відеозв’язком та самих адвокатів Крисіна, провела засідання та задовольнила клопотання прокуратури про залучення державного захисника, тим самим нібито порушуючи його право обвинуваченого.
Також адвокат Ігор Василенко заявив, про те, що «суддя є упередженою у слуханні справи» і назвав протиправним рішення щодо арешту Крисіна у березні 2018.
Також адвокат додав, що чоловік судді є фігурантом певної кримінальної справи, що слухається у Деснянському суді, що теж може свідчити про керованість судді стороною обвинувачення і бути підставою для винесення неправомірних рішення, відповідну заяву Василенко подав до Вищої ради правосуддя.
Втім прокурорка Юлія Малашич зазначила, що клопотала про залучення державного адвоката лише на одну процесуальну дію — зачитування обвинувального акту, адже вже 12 разів вони не можуть зачитати документ, через перешкоджання захисників Крисіна, котрі без належного попередження не з’являються на засідання.
Також прокурорка зазначила, що життя чоловіка судді немає жодного відношення до слухання даної справи. І нагадала, що 22 червня саме Ігор Василенко заявив про відвід судді та розповів представнику ЗМІ, що «захист не зацікавлений у розгляді справи суддею Леонтюк, а отже вони мають намір тягнути розгляд до вересня, коли суддя піде у відставку у зв’язку з досягненням пенсійного віку».
Водночас потерпілі Катерина Веремій та Світлана Кирилаш підтримали прокурорку та заявили, що вони є потерпілим в іншому епізоді, де фігурує другий обвинувачений — Сергій Чемес, однак через затягування процесу Юрієм Крисіним та його захисниками вони не можуть перейти до стадії судового слідства.
6 липня обвинувачений у викраденні майданівців Крисін заявив про відвід головуючій судді.
Нагадаємо, 29 березня Дарницький райсуд Києва взяв під варту Юрія Крисіна на 2 місяці.
Обвинувачуваними у цій справі проходять двоє осіб — Юрій Крисін та Сергій Чемес.
Юрію Крисіну інкримінують такы злочини: підбурювання та пособництво у вчиненні злочину, незаконне позбавлення волі, викрадення людини вчинене щодо двох чи більше осіб, катування, хуліганство вчинене групою осіб, незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів, демонстрацій. Загалом Крисіну загрожує до 10 років позбавлення волі.
Сергію Чемесу інкримінують ті ж статті та ще хуліганство Чемесу загрожує до 10 років позбавлення волі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Тітушки» Майдану: що відомо про справу викрадення та катування людей взимку 2014-го
Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.
За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.
13 червня Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції для Крисіна, згідно з яким його засудили до 4 років умовно у справі Веремія, і змінив вирок на 5 років ув'язнення.
Суд дозволив Крисіну брати участь у засіданнях у режимі відеоконференції
Чемес звинувачується по тим же статтям КК України, що і Крисін, а також по частині 2 статті 296 (хуліганство, вчинене групою осіб).