УКРАЇНА

Обвинувачений у викраденні майданівців Крисін заявив про відвід головуючій судді

6 липня, 2018 14:37
УКРАЇНА/Обвинувачений у викраденні майданівців Крисін заявив про відвід головуючій судді
Зберегти
Вигляд
lead
У Дарницькому суді Києва, де розглядають справу викрадення-катування майданівців у січні-лютому 2014 року обвинувачений Юрій Крисін заявив про відвід головуючій судді Любові Леонтюк.

У Дарницькому суді Києва, де розглядають справу викрадення-катування майданівців у січні-лютому 2014 року, обвинувачений Юрій Крисін заявив про відвід головуючій судді Любові Леонтюк.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Крисін заявив, що минулого засідання без його участі суд задовольнив клопотання прокуратури про залучення державного адвоката на час зачитування обвинувального акту, що є порушенням його прав обвинуваченого. Його заяву підтримали захисники.

Прокуратура наголосила, що клопотала про залучення державного адвоката лише для однієї процесуальної дії — зачитування обвинувального акту, оскільки від кінця березня вони не можуть зачитати документ через відсутність адвокатів на засіданнях. На думку сторони обвинувачення, це є причиною затягування судового процесу.

Суддя Любов Леонтюк наголосила, що самі захисники порушують права підзахисного та другого обвинуваченого не з’являючись на засідання.

Водночас прокурорка Юлія Малашич зазначила, що отримала відповідь із СІЗО, про те, що 19 червня, коли Крисін зірвав засідання нібито через погане самопочуття, він не звертався до лікарів.

Наступне засідання відбудеться 10 липня, перед цим суд розгляне відвід головуючої судді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Тітушки» Майдану: що відомо про справу викрадення та катування людей взимку 2014-го

2 липня засідання суду у справі Крисіна перенесли через відсутність відеозв'язку та адвокатів.

Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

13 червня Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції для Крисіна, згідно з яким його засудили до 4 років умовно у справі Веремія, і змінив вирок на 5 років ув'язнення.

Суд дозволив Крисіну брати участь у засіданнях у режимі відеоконференції

Чемес звинувачується по тим же статтям КК України, що і Крисін, а також по частині 2 статті 296 (хуліганство, вчинене групою осіб).

Пов`язані новини