УКРАЇНА

Адвокати Крисіна вдруге заявили відвід судді, засідання перенесли

22 червня, 2018 15:10
УКРАЇНА/Адвокати Крисіна вдруге заявили відвід судді, засідання перенесли
Зберегти
Вигляд
lead
Під час засідання у справі про викрадення катування майданівців січня-лютого 2014, що слухається в Дарницькому суді, адвокат одного з обвинувачених Юрія Крисіна Ігор Васеленко заявив відвід судді Любов Леонтюк.

Під час засідання у справі про викрадення катування майданівців січня-лютого 2014, що слухається в Дарницькому суді, адвокат одного з обвинувачених Юрія Крисіна Ігор Васеленко заявив відвід судді Любов Леонтюк.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

На думку захисту, ухвала суду від 29 березня про арешт їхнього підзахисного була необґрунтованою. Також захисник зазначив, що необґрунтованим було і продовження арешту Юрію Крисіну 29 травня за відсутності приватних адвокатів.

У своїй заяві адвокат послався також на те, що під час вручення підозри їх підзахисному в Інституті серця, слідчий прокуратури не дав ознайомитися Юрію Крисіну та його ще одному захиснику Євгену Солодко з усіма томами кримінальної справи.

Втім прокуратура заперечила у задоволені даного відводу, зазначивши, що таким чином адвокати затягують судовий процес і надають оцінку діям суду.

До того ж Василенко попереджали про засідання 24 травня, а в Інституті серця Солодко та Крисін поставили підписи про ознайомлення з матеріалами справи. А суддя Леонтюк зазначила, що жоден з адвокатів не звертався до суду, щодо можливості ознайомитися з усіма томами кримінальної справи.

Наступне засідання заплановане на 25 червня, втім попередньо мають розглянути відвід судді.

Нагадаємо, що попередньо про відвід судді вже заявляла адвокатка Крисіна Тетяна Гнатюк, зазначаючи, що їх неналежно інформували про час і місце засідань. Її клопотання суд не задовольнив.

Раніше Крисін оголосив відвід прокурору Ігорю Земскову, наголосивши на тому, що він має відношення до особи з «Партії регіонів», з яким у Крисіна свого часу був конфлікт. Суд відмовив у задоволенні клопотання Крисіна.

Нагадаємо, 13 червня Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції для Крисіна, згідно з яким його засудили до 4 років умовно у справі Веремія, і змінив вирок фігуранту на 5 років ув'язнення.

Прокурори у справі повідомили, що під час винесення вироку в Шевченківському суді Києва суддею Олегом Лінником не було враховані дві обставини: свідчення іншого обвинуваченого Сергія Чемеса, котрий повідомив, що Юрій Крисін після вчинення злочину проти Веремія приносив йому на зберігання зброю «Форт-12» та гвинтівку «Мосіна», яку згодом забрав.

Тепер Крисін впродовж трьох місяців може подати касаційну скаргу. 

Вбивство журналіста В’ячеслава Веремія сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час Крисін став фігурантом і інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

Юрій Крисін відомий у кримінальних колах як «Шкаф» або «Шрек».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Веремія: три роки розгляду та п'ять років тюрми для Крисіна

Пов`язані новини