Тайвань оновив дизайн паспорта, аби прибрати звідти згадку про Китай. Кажуть, так їх не плутатимуть
Уряд Тайваню — острівної держави, яку на рівні ООН вважають частиною Китаю, тоді як вона сама проголошує незалежність — затвердив оновлений дизайн паспорта. Мовляв, так державу (офіційна назва якої — Республіка Китай) не плутатимуть із Китаєм (офіційна назва — Китайська Народна Республіка).
Про це повідомляє Taiwan News.
Новий дизайн паспорта відібрали на відкритому конкурсі з-понад шести десятків пропозицій. Там пропонували на обкладинці документа зобразити Тайпей 101 (хмарочос в однойменній столиці Тайваню), рисові поля, навіть бульбашковий чай. Утім уряд зупинився на більш традиційному варіанті.
На новій обкладинці є всі елементи, що й на нинішній, але там збільшили англійський варіант написання назви «Тайвань» і пересунули його ближче до слова «паспорт». Натомість офіційну назву країни — «Республіка Китай» — зменшили й помістили в коло по центру.
Як пояснив міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву, змінити дизайн паспорта вирішили тому, що тайванців часто плутали з китайцями через напис на документі — і це, за словами Ву, призводило до дискримінації громадян країни. Оновлені паспорти планують випускати із січня 2021 року.
Рішення змінити паспорт уряд Тайваню ухвалив ще у квітні, але остаточно затвердити новий дизайн змогли лише зараз. Окремі політики вимагали взагалі прибрати з документа назву «Республіка Китай». Утім це неможливо зробити відповідно до правил Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО).
У чому проблема з Тайванем і Китаєм?
Китайська Народна Республіка контролює материковий Китай та два адміністративні райони — Гонконг та Макао. А Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.
Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. Сполучені Штати не мають дипломатичних відносин із Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю і військову техніку. Офіційно Україна вважає Тайвань частиною Китаю.
Ситуація з невизнанням Тайваню загострилася під час пандемії коронавірусу. Через те, що на рівні ООН Тайвань не визнають незалежною державою, їй відмовили в представництві у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ). Так КНР формально представляє в ній і інтереси Тайваню; останній же ж наполягає, що він набагато успішніше бореться з коронавірусом і повинен мати окреме представництво у ВООЗ.