Американські конгресмени звернулися до майже 60 країн світу, аби ті підтримали участь Тайваню у ВООЗ
Керівники комітетів із закордонних справ обох палат парламенту США надіслали звернення у майже 60 країн світу з проханням посприяти участі Тайваню у роботі Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Про це інформаційному агентству Reuters розповіли джерела в Конгресі, пізніше текст листа з’явився на сайті Комітету із закордонних справ Палати представників (нижня палата Конгресу).
У ньому конгресмени Еліот Енджел, Майкл Маккол, Джим Ріш і Боб Менендез звернулися до «країн-однодумців», закликавши їх посприяти вирішенню питання участі Тайваню у ВООЗ. Зокрема, йдеться про Канаду, Таїланд, Німеччину, Японію, Саудівську Аравію, Австралію тощо.
«Тоді як світ працює в боротьбі проти COVID-19, новому коронавірусу, який уперше знайшли в китайському Ухані, стало як ніколи важливим забезпечити, аби всі країни поставили на перше місце глобальну охорону здоров’я і безпеку, а не політику», — йдеться в листі.
На думку конгресменів, ресурси й фаховість Тайваню можуть допомогти світу в боротьбі з пандемією коронавірусу, й наголосили на тому, що в 2009-2016 роках його вже запрошували для участі в зустрічах ВООЗ.
Нагадаємо, що паралельно між США й Китаєм загостроюються відносини через пандемію коронавірусу. Американське керівництво, зокрема президент Дональд Трамп і державний секретар Майк Помпео, просувають тезу про те, що Китай несе відповідальність за поширення вірусу у світі. Трамп також допускав штучне походження SARS-CoV-2, хоча доказів цьому немає і в американських розвідувальних служб.
Раніше Трамп звинувачував ВООЗ у «китаєцентризмі» й приховуванні інформації про новий вірус на користь Пекіна, після чого призупинив фінансування Організації. Пізніше президент США заявив, що Китай прагне завадити йому переобратися на другий термін у листопаді 2020 року.
Сам же Тайвань раніше звинувачував ВООЗ у тому, що через позицію Китаю його виключили з важливих обговорень, присвячених пандемії коронавірусу у світі. Через це острів не міг отримувати актуальну інформацію про перебіг хвороби, що ставило здоров’я його населення під загрозу.
А глава ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що з Тайваню на його адресу виголошувалися «расистські образи».
Китайська Народна Республіка контролює материковий Китай та два адміністративні райони — Гонконг та Макао. Тоді як Китайська Республіка, відома як Тайвань, визнає себе незалежною від Китаю. Свою столицю та адміністрацію на Тайвані заснували в 1949 році, коли Комуністична партія взяла під контроль материкову частину, а опозиційні до них сили відступили на Тайвань та заснували там свою владу.
Нині Тайвань має офіційні дипломатичні відносини з 15 країнами світу, більшість із яких — у Південній Америці. Сполучені Штати не мають дипломатичних відносин із Тайванем, але зобов’язуються забезпечувати захищеність острова від зовнішніх загроз — зокрема постачають острову зброю і військову техніку. Офіційно Україна вважає Тайвань частиною Китаю.
- Поділитися: