Telegram став другим за кількістю завантажень додатком у США. Цьому сприяло блокування акаунту Трампа у Twitter

З дня штурму Капітолію прихильниками чинного президента США Дональда Трампа і після блокування його облікових записів у соціальних мережах Telegram став другим за кількістю завантажень мобільним додатком у країні.

Про це повідомляє видання The Telegraph.

Це сталося після того, як Twitter назавжди заблокував акаунт Трампа, а Apple і Google видалили з магазинів додатків популярну у його прихильників соцмережу Parler.

За даними видання, за тиждень з 6 січня Telegram у США завантажили приблизно 545 тисяч разів, що майже втричі більше, ніж тижнем раніше.

Крім блокувань облікових записів, пов'язаних з Трампом, на зростання популярності Telegram також могла вплинути зміна політики конфіденційності іншого популярного месенджера — WhatsApp. Месенджер 8 січня повідомив користувачів, що відтепер передаватиме їхні персональні дані компанії Facebook, бо є його частиною.

Реакція керівництва додатку

Засновник Telegram Павло Дуров після зміни політики конфіденційності WhatsApp заявив про прискорення «втечі» користувачів месенджера у Telegram. За його словами, одночасно з цим з'явилися платні боти, які почали публікувати фейки про Telegram і «упереджену інформацію» про WhatsApp.

Засновник Telegram також прокоментував видалення соцмережі Parler, яку використовували прихильники Трампа, з магазинів App Store і Google Play. Останні звинуватили соцмережу у відсутності модерації та поширенні «загроз суспільній безпеці».

«Apple і Google представляють набагато більшу проблему для свободи, ніж Twitter. Apple є найбільш небезпечною з цих двох, тому що вона може повністю обмежити Ваш доступ до додатків», — вважає Дуров.

Не тільки Twitter

Після подій у Вашингтоні сторінки Дональда Трампа заблокували також інші дві соціальні мережі: Facebook та Instagram. Акаунти президента спочатку заблокували на 24 години, але пізніше бан продовжили аж на 2 тижні, до кінця каденції Трампа.

Пізніше Google також заблокував популярну серед прихильників Трампа соцмережу Parler. Там заявили, що в соцмережі продовжують розміщувати публікації із закликами до насильства у США.

Що сталося в Капітолії?

У США в середу, 6 січня, сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США. Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун — будівлю зачинили на вхід і вихід. Конгресмени зібралися на засідання дещо пізніше.

Відомо, що п'ятеро людей загинули, серед яких четверо мітингарів й один поліцейський, також є інформація про поранених серед мітингувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалося у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.

Чим усе завершилося?

Врешті американський парламент — Конгрес — у ніч на 7 січня після заворушень офіційно схвалив результати виборів президента у США, згідно з якими перемогу здобув демократ Джо Байден і обрана ним віцепрезидентка Камала Гарріс.

Як передає CNN, виконувач обов'язків федерального прокурора США Майкл Шервін заявив, що прокуратура вивчить роль всіх причетних до заворушень, що відбулися у Вашингтоні. Зокрема, й участь президента США Дональда Трампа в підбурюванні натовпу.

Водночас 11 січня палата представників Конгресу США запустила процес імпічменту Трампа. Його звинувачують у «підбурювані до заколоту» під час подій у Вашингтоні. Питання мають розглянути 13 і 14 січня. Водночас каденція Трампа закінчується 20 січня.