США судяться проти Facebook: антимонопольний регулятор вимагає від компанії продати Instagram та WhatsApp
Федеральна торгова комісія США (FTC) та 48 із 50 американських штатів подали антимонопольний позов проти Facebook. Вони заявляють, що компанія зловживає впливом на ринку соцмереж, аби придушувати менших конкурентів.
Про це пише AP.
У позові FTC заявила, що Facebook багато років дотримувалася систематичної стратегії з усунення менших конкурентів, щоб придушити будь-яку конкуренцію. Саме для цього, як заявляє регулятор, компанія придбала значно слабших Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014-му.
До позову також долучилися прокурори 46 штатів США і прокурори округів Колумбія та Гуам.
Минулого року федеральна торгова комісія вже штрафувала Facebook за монополізм ㅡ тоді компанію змусили виплатити 5 мільярдів доларів штрафу, що стало рекордом для FTC.
У компанії такі дії назвали ревізіоністськими, а сам штраф ㅡ покаранням за успіх компанії.
Генеральна юрист-консультантка Facebook Дженніфер Ньюстед заявила, що FTC «очистила» придбання Instagram та WhatsApp ще багато років тому.
«Тепер уряд хоче закрутити все заново та показати американському бізнесу застрашливе попередження, що ніяка угода не може бути остаточною», ㅡ сказала Ньюстед.
Боротьба з монополією у США
У липні 2020-го Антимонопольний підкомітет юридичного комітету Палати представників США розпочав слухання керівників чотирьох ІТ-компаній США — Apple, Google, Amazon і Facebook. Уперше очільників цих компаній допитали разом, аби встановити, чи не є вони монополістами на ринку.
Facebook, Google, Apple та Amazon звинувачують у нечесних бізнес-практиках, унаслідок яких вони закріпили монопольне становище на ринку. Приміром, Apple закидають обмеження в крамниці додатків App Store, через які власники застосунків втрачають частину прибутку. А Facebook звинувачують у створенні монополії через придбання своїх конкурентів — як-от Instagram і Snapchat.
- Поділитися: