The Verge: Підрядники Facebook, що модерують дописи, скаржаться на низьку платню. Найменше отримують українськомовні
Працівники компанії Accenture, яка надає Facebook послуги з модерації контенту, висловили протест через низьку платню за свою роботу. Вони вимагають у керівництва переглянути умови оплати праці й преміювання, які дискримінують окремих працівників.
Про це повідомляє The Verge з посиланням на внутрішній лист співробітників.
Працівники Accenture отримують від 16,5 до 18,5 долара за годину роботи. Найменше отримують відповідальні за перегляд контенту українською та іспанською мовами: вони не мають права на премію у два долари, яку мають двомовні модератори.
Ще у червні 2021 року стало відомо, що іспанськомовні працівники Accenture звернулися до компанії з проханням переглянути умови оплати праці й вирівняти їх для всіх співробітників. Але керівництво не відреагувало.
«У таких дорогих містах як Остін, де через присутність технологічної індустрії ціни доволі високі, [наш заробіток] ніяк не досягає рівня мінімальної зарплати. З кожного модератора у США, як показало розслідування The New York Times, ви отримуєте 50 доларів», — ідеться в листі.
Працівники мають на увазі матеріал видання за серпень 2021 року. Там зокрема повідомлялося, що Facebook уклав із Accenture контракт на 500 мільйонів доларів. Водночас керівниця компанії Джулі Світ за 2020 рік заробила 17 мільйонів доларів.
Автори звернення 19 жовтня запустили рухомий рекламний щит зі зверненням до Світ, де від неї вимагають підвищити заробітну плату модераторам Accenture та забезпечити рівні умови оплати праці.
Facebook, як і інші великі ІТ-компанії, віддає на аутсорс модерацію свого контенту. Accenture — один із найбільших її підрядників. Хоча для перегляду контенту і задіюється штучний інтелект, люди переважно модерують дописи негативного змісту.
У 2019 році розслідування The Verge виявило, що модератори Accenture страждали від психічних розладів через свою роботу. Пізніше видання повідомило, що деякі компанії-підрядники змушували працівників підписувати угоду про нерозголошення.