Тиша на площі Святого Петра: як через коронавірус обезлюдніли найбільші туристичні столиці старої Європи (ФОТО)

«Європа стала епіцентром пандемії коронавірусу». Таку заяву зробив на брифінгу глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус. Саме у Європі, окрім Китаю, зафіксували найбільше випадків інфікування. Керівництво Європейського Союзу з 17 березня заборонило на місяць в’їзд громадянам інших країн, щоб мінімізувати поширення коронавірусу.

У лютому, ще до того, як епідемія охопила країни Європи, голова Всесвітньої ради подорожей та туризму (WTTC) Глорія Гевара розповідала про можливі збитки туристичної галузі. За попередніми розрахунками WTTC та Oxford Economics, криза, пов'язана з коронавірусом, обійдеться галузі туризму у щонайменше 22 мільярди доларів, зокрема, включаючи збитки туристичних компаній від втрати туристів з Китаю. Розрахунки зробили на підставі даних попередніх масштабних епідемій — зокрема, атипової пневмонії на початку 2000-х.

Вже в березні аналітики почали говорити про більш масштабні збитки в індустрії міжнародного туризму. За прогнозами Міжнародної асоціації ділового туризму, щомісяця через епідемію коронавірусу, яка змушує мандрівників залишатися вдома, туроператори та авіаперевізники втрачатимуть не менше 47 мільярдів доларів, і ця цифра може зрости. Міжнародна асоціація повітряного транспорту наразі оцінює збитки авіакомпаній у 30 мільярдів доларів на місяць.

Як останніми днями виглядають європейські столиці та найбільш туристичні місця, котрі зазвичай заповнені людьми вщент, — показує у фотопідбірці hromadske.

В Італії найбільший спалах коронавірусної інфекції в Європі. Ця країна зараз на жорсткому карантині, хоча ще два тижні тому італійці нехтували закликам уникати масових заходів і не виходити з дому без потреби. Станом на 18 березня, там інфіковані понад 35 тисяч людей, померли майже три тисячі. Ресторани, кінотеатри, торговельні центри та навчальні заклади зачинені, лікарні переповнені хворими, особливо на півночі країни. Люди вимушено зачинились по домівках, а найбільші туристичні місця в Римі та Мілані перетворилися на пустки.

Франція після телевізійного звернення президента Еммануеля Макрона на два тижні запровадила суворі обмежувальні заходи у зв'язку з коронавірусом. Жителям країни заборонили виходити з дому без поважної причини, в разі порушення — покарають. Як і інші країни ЄС, Франція з 17 березня закрила кордони для в'їзду іноземців, влада країни заборонила масові будь-які заходи в одному і ввела карантин в усіх навчальних закладах.

Аби ми створювали більше важливих матеріалів для вас, підтримайте hromadske на Спільнокошті. Будь-яка допомога має велике значення.

Надзвичайні заходи через поширення коронавірусу також запровадила й Німеччина. Країна закрила кордон для в'їзду іноземців. В усій Німеччині закриті школи та заборонені масові заходи, у Берліні закрили клуби, бари й фітнес-центри, а Баварія оголосила надзвичайний стан, закривши всі заклади для проведення дозвілля й обмеживши роботу кафе та ресторанів.

«Вірус є в Європі, і ми повинні це розуміти», — сказала канцлерка Німеччини Ангела Меркель, закликала до солідарності та попросила німців зберігати тверезий розум у цій ситуації.

Через поширення коронавірусу в Нідерландах не працюють школи, дитячі садки, усі вищі навчальні заклади, бари, ресторани і кофішопи. Але жорсткого карантину країна так і не ввела. Прем'єр-міністр Марк Рютте у телевізійному зверненні до нації сказав, що довіряє рекомендаціям експертів не закривати повністю країни.

«Це не буде справою днів або тижнів. При такому сценарії нам фактично доведеться закрити нашу країну на рік»,заявив Рютте.

Нідерландські підприємці, які постраждали чи ще постраждають через пандемію, зокрема й зі сфери туризму, можуть розраховувати на пільги. Влада країни заявила про намір скасувати або перенести на рік частину податків і витрат.

В Австрії жорсткі обмеження через загрозу поширення коронавірусу почали діяти з 16 березня. Щонайменше на три тижні в країні заборонили проводити масові культурні та спортивні заходи, зачинили ресторани й кафе, навчальні заклади перейшли на дистанційну форму викладання, церкви припинили відкриті богослужіння.

Гірськолижні курорти у Форарльбері, Зальцбурзі та Тіролі через пандемію достроково завершили зимовий сезон. Австрійська залізниця припинила пасажирське сполучення з Італією, також заборонили в'їзд у країну італійцям без медичної довідки.

Влада Бельгії 18 березня ухвалила рішення ввести в країні суворий карантин до 5 квітня. Жителям не дозволяють виходити з дому, окрім поїздок на роботу, купівлі їжі, візитів до лікаря, на пошту, в банк або на заправку автомобіля. Також заборонені будь-які масові заходи й зібрання, зачинені всі торговельні майданчики, крім аптек, продуктових магазинів та магазинів для домашніх тварин. Кордони Бельгії закриті, окрім кордонів всередині ЄС.

В Іспанії через епідемію 15 березня влада ввела надзвичайний стан строком на два тижні. Жителі країни не можуть виходити зі своїх домівок без поважної причини — покупки продуктів, походу до аптеки чи лікарні, або через необхідність перебувати на робочому місці. Винахідливі іспанці ж намагаються використати вигул собак, щоб вийти з дому на тлі жорстких урядових заходів. У деяких частинах країни власники собак пропонують здати своїх тварин в оренду.

У глави Каталонії Кіма Тори виявили коронавірус 16 березня. Напередодні коронавірус виявили у віцепрезидента уряду Каталонії Пере Арагонеса. Обоє політиків добровільно пішли в самоізоляцію. Вірус виявили і в дружини прем'єра Іспанії Педро Санчеса.

Станом на ранок 19 березня, у світі офіційно зареєстровано 218 815 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2, 8810 смертей та 84 114 випадків, коли пацієнти успішно одужали після зараження.