Ткаченко назвав російською маніпуляцією заяви про контрабанду вакцин проти COVID-19 в Україну
Міністр культури Олександр Ткаченко назвав маніпуляцією Росії заяви про приховане завезення вакцин проти коронавірусу в Україну, які нібито використовують можновладці.
Про це Ткаченко написав у себе в Telegram.
«Навіть дивно, що прямо не згадується про "Sputnik V", який, вочевидь, вже починають використовувати в інформаційній війні Росії проти України», — зазначив він.
На тлі цієї історії про нібито завезені нелегально з Ізраїлю вакцини Ткаченко заявив, що під час «інформаційних війн» будь-яка інформація може бути фейком, і «саме тому у міністерстві розробляють стратегію протидії дезінформації».
«Але, якщо інформація про контрабанду та незаконне позачергове щеплення підтвердиться, — всім зрозуміло, що щастя цим вакцинованим ні в політичному, ані у звичайному житті не буде», — допускає все ж таки можливість контрабанди міністр.
Заяви про «таємну вакцинацію»
Вчора, 6 січня, в інформаційному полі України з’явилися повідомлення про нібито контрабанду з Ізраїлю вакцин проти коронавірусу від Pfizer, якими щеплення роблять українські високопосадовці, зокрема, прем’єр Денис Шмигаль.
Сам прем’єр заперечив це і доручив Міністерству охорони здоров'я та Міністерству внутрішніх справ перевірити цю інформацію. Пізніше відреагував і президент Володимир Зеленський, який доручив перевірити цю інформацію Службі безпеки.
Війна з фейками
Це вже не вперше, коли на тлі сумнівних заяв нинішня влада заявляє про необхідність протидії фейкам і пропаганді.
Так, після звинувачень у зриві операції щодо «вагнерівців» голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив про необхідність створення в Україні «центру протидії пропаганді». Більш того, влада хоче, щоб це була не національна установа, а міжнародна.
Про це під час виступу на Генасамблеї ООН заявив президент Зеленський. Він запропонував створити в Києві штаб-квартиру «міжнародного офісу з протидії дезінформації та пропаганді». Зеленський нагадав, що після розпочатої Росією війни Україна протидіє російським фейкам і пропаганді.
А ще раніше попередник Ткаченка на посаді міністра культури Володимир Бородянський просував законопроєкт про протидію дезінформації, який передбачає кримінальну відповідальність за дезінформацію, зокрема й зі сторони журналістів. Цей законопроєкт отримав велику критику і поки що застряг у парламенті, однак про відмову від нього влада не заявляла.