Міністер культури, молоді та спорту Володимир Бородянський у програмі «Мокрик По Живому», 19 лютого 2020 року
Фото:

hromadske

У Міністерстві культури, молоді та спорту цього тижня створять робочу групу, яка детально проаналізує підготовлений законопроєкт про протидію дезінформації.

Про це у програмі «Мокрик По Живому» на hromadske розповів міністр відомства Володимир Бородянський.

«Я вважаю, що треба експертам, журналістам, які хочуть збільшення правдивої інформації в медіа, об’єднуватись і шукати варіанти. Ми запропонували варіант — обговорювати його (закон — ред.), і ми це робимо», — сказав він.

Бородянський уточнив, що обговорювати законопроєкт планують ще приблизно 2 місяці.

«Цього тижня буде створена робоча група з медіаюристів, експертів, яка почне пункт за пунктом цей документ опрацьовувати. А цей документ передбачений ще Доктриною інформаційної безпеки України 2017 року, і ніхто цього не робив», — уточнив Бородянський.

У цій же передачі Бородянський наголосив, що законопроєкт про протидію дезінформації буде поширюватися на всіх, включно з представниками влади.

Раніше Бородянський наголосив, що законопроєкт про «забезпечення національної інформбезпеки» підготували через те, що влада має законодавчий обов’язок протидіяти дезінформації.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів до 31 грудня 2019 року розробити законопроєкт про вимоги та стандарти новин.

Міністр культури зазначив, що уряд не буде закріплювати стандарти новин, а визначить різні види інформації, зокрема дезінформації та небезпечної інформації.

20 січня 2020-го Мінкультури опублікувало проєкт закону, який має «забезпечити національну інформбезпеку та право на доступ до достовірної інформації», а вже 3 лютого вирішило відправити його на доопрацювання.

Громадська організація «Громадське телебачення» виступила проти законопроєкту про «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації».

Поділитись: