Трамп заявив, що США «втрачають» на торгівлі з Китаєм по $500 млрд щороку
Дефіцит двосторонньої торгівлі між США та Китаєм складає по 500 мільярдів доларів щороку — на стільки більше США віддають коштів Китаю за його товари, ніж отримують від продажу американських товарів та послуг до цієї країни.
Такі розрахунки навів президент США Дональд Трамп у своєму Twitter.
«Сполучені Штати втрачають на торгівлі протягом багатьох років, від 600 до 800 мільярдів доларів. З Китаєм ми втрачаємо 500 мільярдів доларів. Пробачте, але ми не збираємося продовжувати робити так», заявив Трамп.
Відповідним повідомленням американський президент прокоментував своє рішення підвищити мита на китайські товари, які ввозяться до США, з 15% до 25%.
5 травня Дональд Трамп через свій Twitter повідомив, що планує підвищити мита на китайський імпорт, загальна вартість якого складає 200 мільярдів доларів, з 15% до 25%. Водночас торговельні переговори між Китаєм та США продовжуються.
Після рішення про зростання тарифів обвалилися фондові ринки Азії та Європи. Також впали ціни на нафту та сировину.
Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.
Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке мало закінчитися 1 березня 2019 року. Однак наприкінці лютого 2019 року Трамп оголосив, що продовжить термін «перемир’я» ще на 1 місяць.
На початку травня Трамп повідомив, що збільшить розмір мит на китайські товари.
Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії Apple, Ford та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.