Світові фондові ринки негативно відреагували на заяву президента США Дональда Трампа збільшити мита на імпорт китайських товарів до країни з 15% до 25%. Найбільше постраждали Азійські біржі.

Про це повідомляє Bloomberg.

Так, індекс Шанхайської біржі впав на 5,6%, а азійський тихоокеанський індекс на 1%. Також після новини про відновлення торговельної війни між двома найбільшими економіками у світі впали фондові індекси S&P 500 та Stoxx Europe на 1,9% та 1,5% відповідно.

На настрої на фондовому ринку вплинула невизначеність інвесторів у можливості завершити торговельну війну між США та Китаєм. Її ескалація загрожує збитками промисловим компаніям та уповільненням економіки Китаю (це, як наслідок, призведе до зменшення попиту на сировинні товари, у тому числі українського експорту).

Крім цього, заява Трампа знизила ціни на нафту та 3,1%, а також похитнула валюти країн, що розвиваються.

Нагадаємо, що 5 травня Дональд Трамп через свій Twitter повідомив, що планує підвищити мита на китайський імпорт, загальна вартість якого складає 200 мільярдів доларів, з 15% до 25%. Водночас торговельні переговори між Китаєм та США продовжуються.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Наразі між країнами триває тимчасове «перемир’я», яке мало закінчитися 1 березня 2019 року. Однак наприкінці лютого 2019 року Трамп оголосив, що продовжить термін «перемир’я» ще на 1 місяць.

На початку травня Трамп повідомив, що збільшить розмір мит на китайські товари.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: