Туреччина звинуватила саудівську слідчу групу в приховуванні доказів вбивства журналіста Хашогджі — АР
Група слідчих, яку Саудівська Аравія направила до Туреччини, аби допомагати розслідувати вбивство журналіста Джамаля Хашогджі, перешкоджала слідству і приховувала докази.
Про це повідомило агентство Associated Press з посиланням на джерело серед високопосадовців влади Туреччини.
Зазначається, що в складі слідчої групи Саудівської Аравії були два експерти з хімії та токсикології, Ахмед Абдельазіз аль-Джанобі та Халід Ях’я аль-Захрані. Єдиним завданням цих спеціалістів було «замітання слідів» перед тим, як турецька поліція змогла провести обшуки в консульстві, де 2 жовтня зник Джамаль Хашогджі.
Нагадаємо, сини вбитого опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі вимагають від влади Саудівської Аравії передати їм тіло батька, аби вони могли його поховати.
Раніше прокуратура Туреччини заявила, що Хашогджі задушили одразу, як він прибув до консульства 2 жовтня, а потім розчленували. Це поки що найдетальніша офіційна версія того, що сталося того дня в консульстві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини
2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. Тоді Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.
На тлі убивства журналіста канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії. Зі свого боку США заявили, що відкликають візи урядовців Саудівської Аравії, які причетні до смерті журналіста Джамаля Хашогджі.
Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.