У 2019 році в Україні з’явиться інститут освітнього омбудсмена

Уряд ухвалив постанову про створення в Україні інституту освітнього омбудсмена для захисту прав громадян у сфері освіти.

Уряд ухвалив постанову про створення в Україні інституту освітнього омбудсмена для захисту прав громадян у сфері освіти.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.

Цю постанову уряд ухвалив у середу, 6 червня. Документ передбачає створення інституту освітнього омбудсмена з 1 січня 2019 року.

Очільниця МОН Лілія Гриневич під час засідання кабміну розповіла, що омбудсмен буде захищати права громадян у сфері освіти.

«Нам потрібні механізми, які дозволять нашим громадянам сигналізувати про порушення прав дитини, людини, вчителя, педагогічного та науково-педагогічного працівника в цій системі», — сказала Гриневич.

Міністерка наголосила, що має бути державний інститут, який би захищав права зазначених категорій громадян.

Також Гриневич розповіла, що вимоги до кандидатури на посаду освітнього омбудсмена виписані «дуже жорстко» — він не зможе обіймати інші посади та займатися якоюсь діяльністю, окрім викладацької та творчої.

Крім того, вона зазначила, що у нового омбудсмена буде своя служба чисельністю 15 осіб. Вони будуть займатися зверненнями громадян.

Раніше Гриневич повідомила, що 65 випускників подали апеляцію на Зовнішнє незалежне тестування з англійської мови.

Як повідомлялося, у різних містах України учні скаржилися на ЗНО з англійської.

Громадянська мережа «ОПОРА» закликала Центр якості освіти взяти до уваги ці скарги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Школа замість інтернату: що треба знати про реформу інклюзивної освіти.