У Білорусі 16-річного підлітка засудили до 5 років колонії за нібито «масові заворушення»
У Білорусі Чигуначний районний суд засудив 16—річного Микиту Золотарьова до 5 років ув'язнення у виправній колонії — його звинуватили у «масових заворушеннях».
Як пише білоруський правозахисний центр «Вясна», після оголошення вироку Золотарьов кинувся до грат і кричав: «Відпустіть мене».
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Крім того, 25-річного Дмитра Корнєєва засудили на 8 років колонії суворого режиму, а 28-річного Леоніда Ковальова — до 6 років позбавлення волі.
Як повідомляє «Радыё Свабода», жителів Гомеля, району та міста Добруш звинуватили в масових заворушеннях, насильстві щодо міліції, протиправних діях з горючими речовинами («коктейлями Молотова»).
Ковальова звинуватили також у «залученні неповнолітнього до протиправної поведінки». Водночас обвинувачених виправдали за статтею 364 (насильство відносно міліції) Кримінального кодексу Білорусі.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Як вказують прокурори, усі троє нібито відгукнулися на заклики з Telegram-каналів і тому взяли участь у «масових заворушеннях», які супроводжувалися «погромами, підпалами, збройним опором владі». А Ковальов, мовляв, намагався «навмисно зняти відео», а потім розмістити його в Інтернеті «з метою пропаганди злочинної діяльності».
Натомість адвокати заявляли, що дії їхніх клієнтів не є злочином за статтею 293 Кримінального кодексу, де масові заворушення пов'язані з «погромами, підпалами, умисним знищенням майна, озброєним опором».
Більше про підлітка
Як пише «Радыё Свабода», 16-річний Микита Золотарьов страждає на епілепсію. Його батько повідомив журналістам, що Микиту побили співробітники міліції й СІЗО. Адвокат подав скаргу, але складу злочину влада не виявила.
Микита розповів суду, що його били не тільки в серпні 2020 року, але й 29 грудня в Гомельському СІЗО. Підліток також заявив в суді, що у слідчому ізоляторі йому не давали таблетки.
Яка ситуація у Білорусі?
Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.
Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову зайняв пост президента. А протестувальників силовики жорстко розганяють, затримують і загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.
Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.