Двох журналісток у Білорусі засудили до двох років колонії за стрім з акції протесту

Катерина Бахвалова та Дарина Чульцова
Катерина Бахвалова та Дарина ЧульцоваTUT.by

Двох журналісток видання «Белсат» — Катерину Бахвалову та Дарину Чульцову — засудили до двох років колонії за стрім з акції протесту, який вони проводили 15 листопада 2020 року.

Про це передає TUT.by.

Бахвалову та Чульцову затримали ввечері 15 листопада. Тоді вони упродовж п'яти годин проводили стрім із квартири багатоповерхівки на «Площі змін», де проходила акція пам'яті загиблого протестувальника Романа Бондаренка.

Після розгону протестувальників силовики увірвалися у квартиру та затримали журналісток. Захист Бахвалової та Чульцової наголошує, що вони виконували свою роботу.

Журналістки упродовж трьох місяців провели у СІЗО. Їм пред'явили звинувачення в «організації, підготовці дій, що грубо порушують громадський порядок».

Слідство запевняє, що стрім журналісток призвів до порушення громадського порядку та порушення роботи транспорту, через що «Мінськтранс» отримав збитки на 11 тисяч білоруських рублів (137 тисяч гривень). Журналістки під час суду ж наголосили, що усі матеріали справи доводять їх невинуватість.

Адвокат Сергій Зікрацький у коментарі «Белсат» розповів, що захист буде оскаржувати вирок стільки, скільки це буде можливо.

Яка ситуація у Білорусі?

Із серпня 2020 року в країні відбуваються масові протести через оголошені результати президентських виборів. За даними ЦВК, перемогу з великим відривом здобув Олександр Лукашенко. Однак протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.

Попри масові мітинги та акції по всій країні, 23 вересня Лукашенко «по-тихому» провів інавгурацію та знову зайняв пост президента. А протестувальників силовики жорстко розганяють, затримують і загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами. Низка країн Євросоюзу, а також Велика Британія, США, Канада не визнали легітимність Лукашенка, ввели санкції проти білоруської влади та закликали до нових виборів.

Україна також не визнала легітимності Лукашенка та на державному рівні припинила всі контакти з Білоруссю через політичну кризу в країні. Міністерство закордонних справ України також заявило, що офіційно не називатиме Лукашенка президентом Білорусі.