«У Білорусі влаштували геноцид». У Мінську люди утворили «ланцюг покаяння», засуджуючи насильство силовиків
У Мінську кілька тисяч людей взяли участь в акції «Ланцюг покаяння», ставши колоною від лісового масиву Куропати до слідчого ізолятора на вулиці Окрестіна — туди відправляли затриманих під час антиурядових акцій протесту.
Про це повідомляє білоруське бюро «Радіо Свобода».
Частина людей, які формували «ланцюг», тримали біло-червоно-білі прапори, які стали одним із символів протестів останніх майже двох тижнів. За задумом організаторів, колона учасників мала простягнутися на 13 кілометрів.
Куропати — це лісовий масив, у якому були виявлені масові поховання жертв сталінських репресії 1937-41 років. Одна з учасниць «ланцюга покаяння» розповіла «Радіо Свобода», що в Куропатах розстріляли її прадіда як польського шпигуна. Сюди вона прийшла вперше — і порівняла нинішні події в Білорусі з геноцидом.
«Я знала, що в нас диктатура, але не сподівалася, що з людей можна так знущатися. Лукашенко й силовики мають відповісти за злочини, які вони скоїли», — сказала вона.
До деяких учасників акції підходили міліціянти з проханням розійтися: «ланцюг покаяння» не був узгоджений із місцевою владою, а тому його учасники можуть бути притягнені до адмінвідповідальності, передає TUT.BY. Утім нікого так і не затримали, акція відбулася мирно.
Протести в Білорусі
Вони тривають із 9 серпня, коли в країні відбулися президентські вибори. Офіційні органи влади повідомили про перемогу Олександра Лукашенка, який цю посаду обіймає вже 26 років. Утім частина білорусів, незгодна з такими результатам (не в останню чергу через фальсифікації на дільницях), розпочала протести.
Перші кілька днів силовики жорстоко придушували акції. Людей затримували, били, саджали в автозаки і знову били. У слідчих ізоляторах, куди привозили затриманих, із них жорстоко знущалися. Правоохоронці також повідомляли і про насилля з боку учасників щодо них, утім свідчень цьому значно менше.
За перші чотири днів протестів, які були найбільш напруженими, силовики затримали близько 6,7 тисяч людей. Частину з них уже відпустили. За час акцій протесту, за офіційними даними влади Білорусі, загинули чотири людини, всі вони — протестувальники.
Після цього влада змінила тактику й перестала масово затримувати людей. А ще — почала влаштовувати провладні мітинги на свою підтримку. Сьогодні, 21 серпня, вона закликала своїх прихильників о 19:00 ввімкнути перший канал білоруського радіо. Там щонайменше дві години поспіль грала пісня «Саня останется с нами».