У ФРН на день Німецької єдності праворадикали та їхні опоненти влаштували демонстрації
В день Німецької єдності3 жовтняблизько 500 праворадикалів влаштували демонстрацію перед центральним вокзалом Берліна, одночасно з цим їхні опоненти влаштували акцію у відповідь у центрі Берліна. У той же часв Мюнхені на демонстрацію проти расизму вийшло щонайменше 21 тисяча людей.
В день Німецької єдності 3 жовтня близько 500 праворадикалів влаштували демонстрацію перед центральним вокзалом Берліна, одночасно з цим їхні опоненти влаштували акцію у відповідь у центрі Берліна. У той же час в Мюнхені на демонстрацію проти расизму вийшло щонайменше 21 тисяча людей.
Про це повідомляє Reuters.
Близько 500 праворадикалів із національними стягами вигукували слогани та вимагали відставки канцлерки Німеччини Ангели Меркель.
«Ми — народ!» — слоган, яким користувались жителі Німецької демократичної республіки в момент падіння Берлінської стіни 3 жовтня, що ознаменувало об’єднання країни.
Приблизно така ж кількість людей у відповідь влаштувала акцію в центральному Берліні, вигукуючи «Ні нацистській пропаганді!».
Крім того, за інформацією видання Sueddeutsche Zeitung в цей самий час у Мюнхені пройшла масова демонстрація проти розширення прав поліції і расизму.
За даними поліції, в акції взяла участь 21 тисяча людей, а за словами організаторів — щонайменше 40 тисяч.
День Німецької єдності — національне свято країни, яке відзначається 3 жовтня, в день коли в 1990 році відбулося об’єднання двох німецьких республік в єдину Федеративну Республіку Німеччина.
Нагадаємо, 1 жовтня поліція Німеччини затримала шістьох осіб, яких підозрюють в формуванні ультраправого радикального угрупування «Революція Хемніц», метою якого було здійснення нападів на іноземців і політичних опонентів.
13 вересня у місті Хемніц на сході ФРН, в якому раніше відбулися сутички між ультраправими, лівими та поліцією, встановили бронзові фігури вовків, які вітаються в нацистському стилі, аби привернути увагу до зростання рівня насильства.
27 серпня у німецькому місті Хемніц відбулися масові акції протесту, поліція повідомила про двох поранених.
У мітингу взяли участь понад дві тисячі людей. Відбулися демонстрації як прихильників правих поглядів, так і їхніх противників.
Поліція затримала 300 учасників демонстрацій.
Акції протесту почалися після вбивства мігрантами 35-річного німця, яке сталося 26 серпня, а також через дії праворадикалів наступного дня. Зокрема в інтернеті поширили відео з нібито нападами праворадикалів на людей.
У зв'язку з убивством суд видав ордери на арешт 22-річного іракця і 23-річного сирійця, яких підозрюють у тому, що в ніч на 26 серпня вони завдали німцю кількох поранень після словесної перепалки. Чоловік помер від травм у лікарні. Ще двоє чоловіків отримали важкі травми.
Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер 5 вересня заявив, що ситуація з протестами «переоцінена» й інформація про переслідування людей іноземної зовнішності не відповідає дійсності.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель негативно відреагувала на його заяву, сказавши, що «кадри з Хемніца ясно показують ненависть та упередження до невинних людей».
Голова контррозвідки Німеччини Ганс-Георг Маассен 7 вересня заявив, що не погоджується з точкою зору канцлерки: «Я поділяю скептицизм щодо повідомлень про переслідування людей правими екстремістами в Хемніці».
Він додав, що відео з нападами на мігрантів у Хемніці може бути умисною дезінформацією. За його словами, доказів переслідування мігрантів у Хемніці немає.
/Лев Коротаєвський