У «Голосі» підтримали вихід окремих депутатів з політсили. Натомість Рудик отримала підтримку від делегатів з'їзду
У «Голосі» заявили, що з огляду на останні події вони підтримують вихід окремих депутатів з політсили. Водночас під час з'їзду 29 липня, який проігнорувала частина представників партії, 86% делегатів висловили свою підтримку чинній очільниці «Голосу» Кірі Рудик.
Про це повідомила пресслужба партії.
«Ми вдячні колегам за спільну роботу і з повагою ставимося до їх рішення вийти з партії, бо дійсно останні події доводять, що спільна робота з будівництва партії неможлива. При цьому ми підкреслюємо, що базових ідеологічних розбіжностей з колегами в нас немає», — йдеться у повідомленні.
У політсилі сподіваються, що депутати, які її покидають, продовжать виконувати програму партії, від якої обрані до Верховної Ради.
Крім того, на з'їзді партії Рудик відзвітувала про роботу партії з часу проведення місцевих виборів жовтня 2020 року та презентувала стратегічне бачення подальшого розвитку партії.
Що передувало?
29 липня народні депутати від політичної партії «Голос» Олександра Устінова, Ярослав Юрчишин та Соломія Бобровська заявили про вихід з лав політсили. Вони анонсували, що з партії можуть вийти й інші народні депутати.
«Керівництво в особі Кіри Рудик та контрольована нею політична рада "Голосу" штучно створили умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на зʼїзді. Зʼїзд формувався виходячи не з кількості партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а за лояльністю до керівництва», — написала Устінова.
Вона нагадала, що кілька місяців тому 75% партійців та більшість осередків вийшли з публічними заявами, вимагаючи від Кіри Рудик піти з керівної посади та обрати нове керівництво на прозорих демократичних внутрішньопартійних виборах.
Водночас, мовляв, керівництво цю вимогу проігнорувало. Тому більшість членів партії та організацій, які їх представляють, бойкотують з’їзд політсили 29 липня та виходять з партії.
Конфлікт у «Голосі»
16 червня 10 народних депутатів із парламентської фракції «Голос», а це рівно її половина, оголосили про створення у Верховній Раді окремого об’єднання «Справедливість» та висловили недовіру голові фракції.
А про розбіжності серед депутатів стало відомо ще в березні. Усе розпочалося з того, що низка парламентарів мала відмінну від керівництва партії позицію щодо голосування за один із законопроєктів.
Згодом десять народних депутатів від фракції оприлюднили спільну заяву. У ній вони розкритикували чинне керівництво партії та закликали переобрати його на з'їзді політсили. Тоді очільників партії звинуватили в узурпації влади — нібито вони використовують політсилу «як інструмент для задоволення власних інтересів, самопіару та підігрування владі».
Депутати сподівалися, що липневий з'їзд політсили допоможе закінчити кризу всередині партії. Але, схоже, цього не відбулося.