У Гонконзі протестувальники увірвалися до будівлі парламенту
У Гонконзі протестувальники увірвалися до будівлі головного законодавчого органу району в день 22—ої річниці повернення цієї колишньої британської колонії Китаю.
Про це повідомляє BBC.
1 липня протестувальники зранку «взяли в облогу» місцеву Законодавчу раду, вимагаючи скасувати законопроект, що передбачає процедуру екстрадиції жителів Гонконгу до материкового Китаю.
Учасникам акції все ж таки вдалося прорватися до будівлі, вони побили скло, розмалювали стіни та портрети очільників Гонконгу, розбили меблі. Багато хто з людей був у масках або протигазах.
Один з протестувальників облив чорною фарбою прапор Гонконгу, а інший вивісив старий британський колоніальний прапор.
Влада Гонконгу назвала протестувальників «заколотниками» і закликала їх відмовитися від насильства.
Як повідомляє CNN, силовики застосували сльозогінний газ, аби розігнати учасників акції. Наразі вони вже не контролюють будівлю Законодавчої ради.
Нинішні демонстрації присвячені річниці повернення Гонконгу Великою Британією Китаю. 1 липня 1997 року Гонконг отримав статус спеціального адміністративного району Китаю терміном на 50 років відповідно до проголошеного Пекіном курсом «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.
Нагадаємо, 9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні. Під час протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай.
15 червня влада Гонконгу відклала законопроєкт про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».
Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви лідерки Гонконгу про відкладення розгляду законопроєкту є недостатніми, і документ необхідно відкликати назавжди. Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.